Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare12 ani pe piață

M.V.P. ARCHITECTURE SRL

CUI 33212409J2014006295407

VICTORIEI, et. 7, ap. 60, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 495 mii lei, 2 angajați.

Despre M.V.P. ARCHITECTURE SRL

M.V.P. ARCHITECTURE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 2014 cu numărul J2014006295407 și codul unic de înregistrare (CUI) 33212409, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (-25% față de 2024), un profit net de 495 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 956 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
33212409
Nr. Registrul Comerțului
J2014006295407
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 mai 2014
EUID
ROONRC.J2014006295407
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 11.05.2021

TVA la încasare
Da

din 01.08.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,4 mil lei

-25% față de 2024

Profit net
495 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
498 mii lei
Datorii
683 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
36,1%
Cifră / angajat
687 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 390.993 lei; profit net 154.248 lei20162017: cifra de afaceri 360.948 lei; profit net 131.714 lei20172018: cifra de afaceri 598.734 lei; profit net 178.828 lei20182019: cifra de afaceri 1.098.484 lei; profit net 378.448 lei20192020: cifra de afaceri 733.705 lei; profit net 43.705 lei20202021: cifra de afaceri 956.375 lei; profit net 389.953 lei20212022: cifra de afaceri 1.620.857 lei; profit net 992.744 lei20222023: cifra de afaceri 1.032.457 lei; profit net 223.271 lei20232024: cifra de afaceri 1.837.475 lei; profit net 965.080 lei20242025: cifra de afaceri 1.373.405 lei; profit net 495.389 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă391 mii361 mii599 mii1,1 mil734 mii956 mii1,6 mil1 mil1,8 mil1,4 mil
Venituri totale391 mii361 mii607 mii1,1 mil734 mii996 mii1,6 mil1 mil1,9 mil1,4 mil
Cheltuieli totale225 mii226 mii422 mii709 mii683 mii596 mii614 mii803 mii844 mii827 mii
Profit / pierdere brută166 mii135 mii185 mii390 mii51 mii400 mii1 mil232 mii1 mil585 mii
Profit / pierdere netă154 mii132 mii179 mii378 mii44 mii390 mii993 mii223 mii965 mii495 mii
Număr mediu de angajați—255332222
Active imobilizate153 mii106 mii52 mii161 mii113 mii517 mii597 mii804 mii978 mii941 mii
Active circulante453 mii655 mii935 mii1,3 mil1,1 mil531 mii1 mil381 mii643 mii239 mii
din care stocuri————9.7453.89744 mii31 mii37 mii27 mii
creanțe50 mii91 mii59 mii200 mii902 mii511 mii941 mii253 mii606 mii202 mii
casa și conturi la bănci403 mii563 mii876 mii1,1 mil186 mii17 mii65 mii97 mii9389.983
Cheltuieli în avans————609————937
Datorii212 mii235 mii282 mii422 mii365 mii614 mii654 mii642 mii656 mii683 mii
Capitaluri proprii394 mii526 mii705 mii1,1 mil847 mii434 mii993 mii543 mii965 mii498 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 205 din 1.742 în județul București și locul 507 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Întrebări frecvente despre M.V.P. ARCHITECTURE SRL

Care este CUI-ul firmei M.V.P. ARCHITECTURE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei M.V.P. ARCHITECTURE SRL este 33212409, iar codul de TVA este RO33212409. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014006295407, iar codul EUID este ROONRC.J2014006295407.

Unde are sediul M.V.P. ARCHITECTURE SRL?

Sediul social al firmei M.V.P. ARCHITECTURE SRL este în VICTORIEI, et. 7, ap. 60, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are M.V.P. ARCHITECTURE SRL?

Activitatea principală a firmei M.V.P. ARCHITECTURE SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată M.V.P. ARCHITECTURE SRL?

M.V.P. ARCHITECTURE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 2014, deci are 12 ani de activitate.

Cum pot contacta firma M.V.P. ARCHITECTURE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru M.V.P. ARCHITECTURE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are M.V.P. ARCHITECTURE SRL?

În 2025, M.V.P. ARCHITECTURE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 495 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este M.V.P. ARCHITECTURE SRL plătitoare de TVA?

Da. M.V.P. ARCHITECTURE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează