M&M AUTOSERVICE PLUS SRL
NICOLAE BĂNESCU, bl. D9b, sc. 2, ap. 11, Municipiul Craiova, Dolj
În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, pierdere netă 164 mii lei, 14 angajați.
Despre M&M AUTOSERVICE PLUS SRL
M&M AUTOSERVICE PLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2013 cu numărul J2013000998163 și codul unic de înregistrare (CUI) 31831298, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (+5% față de 2024), o pierdere netă de 164 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,9 mil lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 iunie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 31831298
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000998163
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000998163
- Cod poștal
- 200161
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 04.06.2014
din 04.06.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Pierdere netă
- 164 mii lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- -148 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 914 mii lei
- Marjă netă
- -8,5%
- Cifră / angajat
- 138 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (116%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 46 mii | 37 mii | 55 mii | 133 mii | 157 mii | 69 mii | 166 mii | 27 mii | 56 mii | -135 mii |
| Profit / pierdere netă | 39 mii | 25 mii | 40 mii | 114 mii | 144 mii | 50 mii | 144 mii | 4.836 | 739 | -164 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 16 | 17 | 18 | 21 | 19 | 17 | 14 | 14 | 14 |
| Active imobilizate | 135 mii | 119 mii | 141 mii | 124 mii | 168 mii | 167 mii | 141 mii | 120 mii | 195 mii | 256 mii |
| Active circulante | 536 mii | 393 mii | 427 mii | 373 mii | 597 mii | 293 mii | 748 mii | 571 mii | 257 mii | 446 mii |
| din care stocuri | 371 mii | 229 mii | 219 mii | 94 mii | 67 mii | 83 mii | 168 mii | 252 mii | 37 mii | 102 mii |
| creanțe | 132 mii | 130 mii | 194 mii | 188 mii | 167 mii | 151 mii | 280 mii | 277 mii | 190 mii | 339 mii |
| casa și conturi la bănci | 33 mii | 35 mii | 14 mii | 91 mii | 363 mii | 59 mii | 300 mii | 43 mii | 29 mii | 5.062 |
| Cheltuieli în avans | 968 | — | — | — | — | — | — | — | 190 mii | 212 mii |
| Datorii | 627 mii | 481 mii | 495 mii | 372 mii | 644 mii | 390 mii | 745 mii | 542 mii | 626 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 45 mii | 32 mii | 72 mii | 126 mii | 122 mii | 69 mii | 144 mii | 149 mii | 16 mii | -148 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 31 din 286 în județul Dolj și locul 1.089 din 9.971 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Dolj
- VILSAND GARAGE S.R.L. · Craiova2,1 mil lei · 7 ang.
- NEW MOTORS S.R.L. · Craiova2,1 mil lei · 9 ang.
- WT TRUCK SERVICE SRL · Craiova2 mil lei · 6 ang.
- AKYTRUCK ASISTANCE S.R.L. · Ghercești2 mil lei · 5 ang.
- H-PRO TRUCK ASSISTANCE S.R.L. · Craiova1,9 mil lei · 4 ang.
- ANSINI COM SRL · Craiova1,9 mil lei · 10 ang.
- ATM TRUCK SERVICE SRL · Robăneștii De Sus (com. Robănești)1,9 mil lei · 7 ang.
- IMOLA SRL · Craiova1,8 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Întrebări frecvente despre M&M AUTOSERVICE PLUS SRL
Care este CUI-ul firmei M&M AUTOSERVICE PLUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei M&M AUTOSERVICE PLUS SRL este 31831298, iar codul de TVA este RO31831298. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000998163, iar codul EUID este ROONRC.J2013000998163.
Unde are sediul M&M AUTOSERVICE PLUS SRL?
Sediul social al firmei M&M AUTOSERVICE PLUS SRL este în NICOLAE BĂNESCU, bl. D9b, sc. 2, ap. 11, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, cod poștal 200161, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are M&M AUTOSERVICE PLUS SRL?
Activitatea principală a firmei M&M AUTOSERVICE PLUS SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată M&M AUTOSERVICE PLUS SRL?
M&M AUTOSERVICE PLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma M&M AUTOSERVICE PLUS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 669). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are M&M AUTOSERVICE PLUS SRL?
În 2025, M&M AUTOSERVICE PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și o pierdere netă de 164 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este M&M AUTOSERVICE PLUS SRL plătitoare de TVA?
Da. M&M AUTOSERVICE PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 iunie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.