Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA6 ani pe piață

M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.

CUI 42435027J2020000672081

ALEXANDRU PETOFI, Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 469 mii lei, profit net 66 mii lei, 6 angajați.

Despre M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.

M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2020 cu numărul J2020000672081 și codul unic de înregistrare (CUI) 42435027, cu sediul în Zizin (com. Tărlungeni), județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 469 mii lei (+19% față de 2024), un profit net de 66 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 291 mii lei la 469 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024.

Date de identificare

CUI
42435027
Nr. Registrul Comerțului
J2020000672081
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 martie 2020
EUID
ROONRC.J2020000672081
Cod poștal
507223

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2024

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Săcele

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
469 mii lei

+19% față de 2024

Profit net
66 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
21 mii lei
Datorii
87 mii lei
Active totale
108 mii lei
Marjă netă
14%
Cifră / angajat
78 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2020: cifra de afaceri 159.328 lei; pierdere netă 4.858 lei20202021: cifra de afaceri 291.360 lei; pierdere netă 11.142 lei20212022: cifra de afaceri 296.150 lei; pierdere netă 87 lei20222023: cifra de afaceri 305.980 lei; pierdere netă 14.644 lei20232024: cifra de afaceri 393.319 lei; pierdere netă 14.481 lei20242025: cifra de afaceri 469.062 lei; profit net 65.830 lei2025
Indicator (lei)202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă159 mii291 mii296 mii306 mii393 mii469 mii
Venituri totale159 mii291 mii297 mii306 mii393 mii469 mii
Cheltuieli totale163 mii300 mii294 mii318 mii401 mii394 mii
Profit / pierdere brută-3.324-8.2282.578-12 mii-7.42475 mii
Profit / pierdere netă-4.858-11 mii-87-15 mii-14 mii66 mii
Număr mediu de angajați677666
Active imobilizate333.0596.0645.5485.0324.516
Active circulante10 mii23 mii-1.21832 mii43 mii103 mii
din care stocuri———2.21945—
creanțe9.54320 mii5.000—6673
casa și conturi la bănci5662.773-6.21830 mii42 mii103 mii
Datorii15 mii42 mii21 mii68 mii93 mii87 mii
Capitaluri proprii-4.658-16 mii-16 mii-31 mii-45 mii21 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 316 din 674 în județul Brașov și locul 9.123 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Brașov

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

Întrebări frecvente despre M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. este 42435027, iar codul de TVA este RO42435027. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020000672081, iar codul EUID este ROONRC.J2020000672081.

Unde are sediul M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. este în ALEXANDRU PETOFI, Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Brașov, Zizin (com. Tărlungeni), județul Brașov, cod poștal 507223, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.?

M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2020, deci are 6 ani de activitate.

Cum pot contacta firma M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Zizin (com. Tărlungeni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 469 mii lei și un profit net de 66 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. M.G.V. VILCONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează