M.B. RAD CONSTRUCT SRL
VOLUNTARI, Sat Cristian, Comuna Cristian, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 173 mii lei, 4 angajați.
Despre M.B. RAD CONSTRUCT SRL
M.B. RAD CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 2015 cu numărul J2015001023086 și codul unic de înregistrare (CUI) 34681390, cu sediul în Cristian, județul Brașov. Activitatea principală este „Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic” (cod CAEN 2825). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 173 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,7 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iulie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34681390
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001023086
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001023086
- Cod poștal
- 507055
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 14.07.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 173 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 557 mii lei
- Datorii
- 585 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 11,9%
- Cifră / angajat
- 363 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 315 mii | 469 mii | 968 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 317 mii | 469 mii | 968 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 259 mii | 405 mii | 813 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 57 mii | 64 mii | 155 mii | 106 mii | 36 mii | 428 mii | 520 mii | 338 mii | 280 mii | 203 mii |
| Profit / pierdere netă | 51 mii | 60 mii | 147 mii | 97 mii | 27 mii | 414 mii | 506 mii | 325 mii | 238 mii | 173 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 110 mii | 105 mii | 67 mii | 74 mii | 108 mii | 125 mii | 112 mii | 741 mii | 828 mii | 823 mii |
| Active circulante | 65 mii | 169 mii | 160 mii | 195 mii | 168 mii | 426 mii | 1,2 mil | 305 mii | 327 mii | 320 mii |
| din care stocuri | — | 49 mii | 128 mii | 160 mii | 90 mii | 36 mii | 155 mii | 89 mii | 96 mii | 50 mii |
| creanțe | 7.108 | 17 mii | 16 mii | 12 mii | 22 mii | 18 mii | 462 mii | 128 mii | 9.227 | 2.334 |
| casa și conturi la bănci | 58 mii | 103 mii | 16 mii | 23 mii | 56 mii | 373 mii | 620 mii | 88 mii | 222 mii | 267 mii |
| Cheltuieli în avans | 56 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Datorii | 124 mii | 214 mii | 80 mii | 167 mii | 173 mii | 137 mii | 829 mii | 600 mii | 771 mii | 585 mii |
| Capitaluri proprii | 51 mii | 60 mii | 147 mii | 101 mii | 103 mii | 414 mii | 520 mii | 445 mii | 383 mii | 557 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 4 în județul Brașov și locul 55 din 109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2825 – Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic.
Firme similare din județul Brașov
- VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L. · Ghimbav161 mil lei · 146 ang.
- NORDTEC ROMANIA S.R.L. · Săcele18,9 mil lei · 38 ang.
- ATELIERUL DE FILTRE S.R.L. · Brașov39 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2825 – Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic
- 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
Întrebări frecvente despre M.B. RAD CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei M.B. RAD CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei M.B. RAD CONSTRUCT SRL este 34681390, iar codul de TVA este RO34681390. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001023086, iar codul EUID este ROONRC.J2015001023086.
Unde are sediul M.B. RAD CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei M.B. RAD CONSTRUCT SRL este în VOLUNTARI, Sat Cristian, Comuna Cristian, Brașov, județul Brașov, cod poștal 507055, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are M.B. RAD CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei M.B. RAD CONSTRUCT SRL este „Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic”, cod CAEN 2825. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată M.B. RAD CONSTRUCT SRL?
M.B. RAD CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma M.B. RAD CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 750). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are M.B. RAD CONSTRUCT SRL?
În 2025, M.B. RAD CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 173 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este M.B. RAD CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. M.B. RAD CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iulie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.