LYD TOP CONSTRUCT SRL
FĂGETULUI, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 0 lei, pierdere netă 203 mii lei, 1 angajați.
Despre LYD TOP CONSTRUCT SRL
LYD TOP CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2017 cu numărul J2017000106135 și codul unic de înregistrare (CUI) 36957000, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 203 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2022, cifra de afaceri a crescut (de la 2 mil lei la 4,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 mai 2017.
Date de identificare
- CUI
- 36957000
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000106135
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 ianuarie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000106135
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 20.10.2026
din 15.05.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 0 lei
- Pierdere netă
- 203 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 8,1 mil lei
- Datorii
- 5,7 mil lei
- Active totale
- 13,8 mil lei
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 2 mil | 4 mil | 4,9 mil | 4,8 mil | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 0 | 0 | 2 mil | 4 mil | 4,9 mil | 3,1 mil | 152 mii | 83 mii | 100 mii |
| Cheltuieli totale | 42 mii | 135 mii | 917 mii | 1,8 mil | 1,9 mil | 538 mii | 135 mii | 316 mii | 302 mii |
| Profit / pierdere brută | -42 mii | -135 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 3 mil | 2,6 mil | 17 mii | -232 mii | -202 mii |
| Profit / pierdere netă | -42 mii | -135 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 3 mil | 2,5 mil | 16 mii | -233 mii | -203 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 777 mii | 2,8 mil | 6,4 mil | 6,1 mil | 9,4 mil | 8,7 mil | 9,2 mil | 9,1 mil | 9 mil |
| Active circulante | 95 mii | 311 mii | 2,1 mil | 3,6 mil | 2 mil | 1,8 mil | 3,3 mil | 4,4 mil | 4,8 mil |
| din care stocuri | — | — | — | 66 | 31 | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 66 mii | 190 mii | 351 mii | 184 mii | 18 mii | 43 mii | 1,5 mil | 2,5 mil | 2,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 121 mii | 1,7 mil | 3,4 mil | 2 mil | 81 mii | 53 mii | 30 mii | 17 mii |
| Datorii | 914 mii | 3,3 mil | 7,6 mil | 6,7 mil | 5,4 mil | 2 mil | 4 mil | 5,2 mil | 5,7 mil |
| Capitaluri proprii | -42 mii | -177 mii | 891 mii | 3 mil | 6 mil | 8,5 mil | 8,5 mil | 8,3 mil | 8,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Constanța
- PIFANELU CONSTRUCT S.R.L. · Tariverde (com. Cogealac)0 lei · 0 ang.
- AIDIA ALX S.R.L. · Cumpăna0 lei · 1 ang.
- AMN TAILOR CONSTRUCT SRL · Săcele0 lei · 0 ang.
- LUKMAR INVEST S.R.L. · Eforie Nord (oraș Eforie)0 lei · 0 ang.
- NANUK COMPANY S.R.L. · Constanța0 lei · 0 ang.
- ALROIS GRANDE S.R.L. · Năvodari0 lei · 0 ang.
- ERDA REZIDENȚIAL S.R.L. · Năvodari0 lei · 0 ang.
- NEXO ONE CONSTRUCT S.R.L. · Vlahii (com. Aliman)0 lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Întrebări frecvente despre LYD TOP CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei LYD TOP CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LYD TOP CONSTRUCT SRL este 36957000, iar codul de TVA este RO36957000. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000106135, iar codul EUID este ROONRC.J2017000106135.
Unde are sediul LYD TOP CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei LYD TOP CONSTRUCT SRL este în FĂGETULUI, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LYD TOP CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei LYD TOP CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LYD TOP CONSTRUCT SRL?
LYD TOP CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LYD TOP CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LYD TOP CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Constanța sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LYD TOP CONSTRUCT SRL?
În 2025, LYD TOP CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 203 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LYD TOP CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. LYD TOP CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 mai 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 20 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/36957000API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.