LYAFARM SRL
Str. CEFERISTILOR, Municipiul Pașcani, Iași
În 2025: cifra de afaceri 3,2 mil lei, profit net 5.283 lei, 7 angajați.
Despre LYAFARM SRL
LYAFARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 1995 cu numărul J1995001512221 și codul unic de înregistrare (CUI) 7863475, cu sediul în Pașcani, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,2 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 5.283 lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 3,4 mil lei la 3,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 7863475
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995001512221
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995001512221
- Cod poștal
- 705200
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.01.1997
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,2 mil lei
- Profit net
- 5.283 lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 133 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 0,2%
- Cifră / angajat
- 451 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,3 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,4 mil | 3,4 mil | 3,4 mil | 3,2 mil |
| Venituri totale | 3,4 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 4,6 mil | 3,4 mil | 3,2 mil |
| Cheltuieli totale | 3,2 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 203 mii | 114 mii | 75 mii | 66 mii | 18 mii | 85 mii | 40 mii | 1 mil | 48 mii | 8.925 |
| Profit / pierdere netă | 169 mii | 94 mii | 47 mii | 52 mii | 12 mii | 70 mii | 33 mii | 867 mii | 38 mii | 5.283 |
| Număr mediu de angajați | 17 | 16 | 15 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 13 | 7 |
| Active imobilizate | 266 mii | 227 mii | 189 mii | 150 mii | 112 mii | 105 mii | 100 mii | 101 mii | 160 mii | 138 mii |
| Active circulante | 742 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 590 mii | 545 mii | 482 mii | 568 mii | 628 mii | 538 mii | 552 mii | 502 mii | 539 mii | 503 mii |
| creanțe | 106 mii | 330 mii | 415 mii | 331 mii | 413 mii | 365 mii | 353 mii | 312 mii | 294 mii | 234 mii |
| casa și conturi la bănci | 46 mii | 163 mii | 220 mii | 216 mii | 238 mii | 296 mii | 148 mii | 1,1 mil | 351 mii | 415 mii |
| Cheltuieli în avans | 162 | 162 | 162 | 162 | 162 | 162 | — | — | — | — |
| Datorii | 768 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 992 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | 240 mii | 165 mii | 166 mii | 174 mii | 137 mii | 198 mii | 161 mii | 995 mii | 166 mii | 133 mii |
| din care capital subscris vărsat | 700 | 700 | 48 mii | 48 mii | 48 mii | 48 mii | 48 mii | 48 mii | 48 mii | 48 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 42 din 117 în județul Iași și locul 960 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Iași
- MOLDO FARM SRL · Iași3,4 mil lei · 3 ang.
- SEDFARM SRL · Focuri3,3 mil lei · 4 ang.
- VITAFARM SRL · Andrieșeni3,2 mil lei · 6 ang.
- LACRIS-FARM SRL · Iași3,1 mil lei · 3 ang.
- ANTALGO SRL · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)3 mil lei · 6 ang.
- PROXIFARM SRL · Hălăucești3 mil lei · 4 ang.
- MEDISANIS FARM SRL · Pașcani2,9 mil lei · 5 ang.
- ECO RBK SRL · Iași2,8 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1831/866/202201.02.2024
furtul calificat (art.229 NCP)
Curtea de Apel Iasi · Apel · Penal · calitate: Parte civilă
- 1831/866/202214.04.2022
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Pascani · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre LYAFARM SRL
Care este CUI-ul firmei LYAFARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LYAFARM SRL este 7863475, iar codul de TVA este RO7863475. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995001512221, iar codul EUID este ROONRC.J1995001512221.
Unde are sediul LYAFARM SRL?
Sediul social al firmei LYAFARM SRL este în Str. CEFERISTILOR, Municipiul Pașcani, Iași, județul Iași, cod poștal 705200, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LYAFARM SRL?
Activitatea principală a firmei LYAFARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LYAFARM SRL?
LYAFARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LYAFARM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LYAFARM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pașcani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LYAFARM SRL?
În 2025, LYAFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil lei și un profit net de 5.283 lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LYAFARM SRL plătitoare de TVA?
Da. LYAFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.