Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare16 ani pe piață

LUTART SRL

CUI 26966655J10/300/2010

Str. Garofide, Sat Țintești, Comuna Țintești, Buzău

În 2024: cifra de afaceri 881 mii lei, profit net 731 mii lei, 1 angajați.

Despre LUTART SRL

LUTART SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2010 cu numărul J10/300/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 26966655, cu sediul în Țintești, județul Buzău. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 16 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 881 mii lei (-25% față de 2023), un profit net de 731 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 478 mii lei la 881 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 mai 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
26966655
Nr. Registrul Comerțului
J10/300/2010
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 mai 2010
EUID
ROONRC.J10/300/2010
Cod poștal
127640

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 25.05.2010

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
881 mii lei

-25% față de 2023

Profit net
731 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
937 mii lei
Datorii
403 mii lei
Active totale
1,4 mil lei
Marjă netă
83%
Cifră / angajat
881 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 348.905 lei; profit net 248.297 lei20162017: cifra de afaceri 495.792 lei; profit net 332.157 lei20172018: cifra de afaceri 447.694 lei; profit net 345.007 lei20182019: cifra de afaceri 340.005 lei; profit net 183.508 lei20192020: cifra de afaceri 477.575 lei; profit net 385.987 lei20202021: cifra de afaceri 475.416 lei; profit net 377.761 lei20212022: cifra de afaceri 323.640 lei; profit net 257.117 lei20222023: cifra de afaceri 1.176.761 lei; profit net 569.469 lei20232024: cifra de afaceri 881.186 lei; profit net 731.115 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă349 mii496 mii448 mii340 mii478 mii475 mii324 mii1,2 mil881 mii
Venituri totale349 mii496 mii448 mii340 mii478 mii475 mii324 mii1,2 mil882 mii
Cheltuieli totale53 mii98 mii98 mii153 mii87 mii93 mii63 mii596 mii125 mii
Profit / pierdere brută296 mii397 mii349 mii187 mii391 mii382 mii260 mii581 mii757 mii
Profit / pierdere netă248 mii332 mii345 mii184 mii386 mii378 mii257 mii569 mii731 mii
Număr mediu de angajați112122111
Active imobilizate25 mii22 mii24 mii21 mii20 mii24 mii20 mii22 mii19 mii
Active circulante530 mii849 mii1,2 mil467 mii595 mii489 mii527 mii1,1 mil1,3 mil
din care stocuri42 mii52 mii53 mii55 mii55 mii53 mii53 mii74 mii85 mii
creanțe155 mii128 mii183 mii132 mii370 mii201 mii286 mii899 mii903 mii
casa și conturi la bănci333 mii669 mii991 mii280 mii170 mii235 mii188 mii132 mii345 mii
Datorii163 mii147 mii382 mii236 mii245 mii204 mii307 mii412 mii403 mii
Venituri în avans18 mii18 mii18 mii18 mii18 mii18 mii18 mii18 mii18 mii
Capitaluri proprii374 mii706 mii851 mii235 mii351 mii291 mii223 mii735 mii937 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200 mii200 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 26 din 192 în județul Buzău și locul 3.005 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Buzău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
  • 7220 Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre LUTART SRL

Care este CUI-ul firmei LUTART SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUTART SRL este 26966655, iar codul de TVA este RO26966655. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/300/2010, iar codul EUID este ROONRC.J10/300/2010.

Unde are sediul LUTART SRL?

Sediul social al firmei LUTART SRL este în Str. Garofide, Sat Țintești, Comuna Țintești, Buzău, județul Buzău, cod poștal 127640, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LUTART SRL?

Activitatea principală a firmei LUTART SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LUTART SRL?

LUTART SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LUTART SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 107). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LUTART SRL?

În 2024, LUTART SRL a raportat o cifră de afaceri de 881 mii lei și un profit net de 731 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LUTART SRL plătitoare de TVA?

Da. LUTART SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 mai 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează