LUMYNEL FLORYS SRL
STRADA NR. 1, Sat Puiești De Jos, Comuna Puiești, Buzău
În 2024: cifra de afaceri 457 mii lei, pierdere netă 157 mii lei, 2 angajați.
Despre LUMYNEL FLORYS SRL
LUMYNEL FLORYS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iunie 2014 cu numărul J10/422/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33248747, cu sediul în Puiești De Jos (com. Puiești), județul Buzău. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 12 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 457 mii lei (+64% față de 2023), o pierdere netă de 157 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 669 mii lei la 457 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 33248747
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/422/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iunie 2014
- EUID
- ROONRC.J10/422/2014
- Cod poștal
- 127502
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 14.12.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 457 mii lei
- Pierdere netă
- 157 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -133 mii lei
- Datorii
- 763 mii lei
- Active totale
- 629 mii lei
- Marjă netă
- -34,3%
- Cifră / angajat
- 229 mii lei
+64% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (121%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 464 mii | 1,3 mil | 744 mii | 669 mii | 233 mii | 148 mii | 279 mii | 457 mii |
| Venituri totale | 464 mii | 1,3 mil | 744 mii | 669 mii | 236 mii | 148 mii | 279 mii | 457 mii |
| Cheltuieli totale | 375 mii | 1,2 mil | 732 mii | 558 mii | 162 mii | 213 mii | 363 mii | 607 mii |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 39 mii | 12 mii | 111 mii | 74 mii | -66 mii | -84 mii | -149 mii |
| Profit / pierdere netă | 80 mii | 1.322 | 886 | 104 mii | 71 mii | -67 mii | -87 mii | -157 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | 80 mii | 80 mii | 80 mii | 80 mii | 64 mii | 193 mii | 143 mii |
| Active circulante | 135 mii | 100 mii | 88 mii | 266 mii | 322 mii | 272 mii | 390 mii | 487 mii |
| din care stocuri | 8.991 | 25 mii | 32 mii | 27 mii | 27 mii | 87 mii | 199 mii | 329 mii |
| creanțe | 274 | 73 mii | 56 mii | 62 mii | 70 mii | 99 mii | 179 mii | 107 mii |
| casa și conturi la bănci | 126 mii | 1.986 | — | 176 mii | 225 mii | 87 mii | 12 mii | 51 mii |
| Datorii | 28 mii | 72 mii | 60 mii | 133 mii | 117 mii | 126 mii | 541 mii | 763 mii |
| Capitaluri proprii | 107 mii | 108 mii | 107 mii | 213 mii | 284 mii | 210 mii | 43 mii | -133 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 121 în județul Buzău și locul 1.888 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Buzău
- SURU TRIP GAMES SRL · Boldu527 mii lei · 1 ang.
- ADY MAR COLGIU SRL · Pitulicea (com. Glodeanu Sărat)524 mii lei · 2 ang.
- AMIC PRODCOM SRL · Zărnești499 mii lei · 1 ang.
- CONSUMCOOP SILVA COM SOCIETATE COOPERATIVĂ · Nehoiu495 mii lei · 4 ang.
- NICOL SPAYD SRL · Buzău454 mii lei · 2 ang.
- CLUB CASINO VIP SRL · Buzău425 mii lei · 10 ang.
- CHINTA DE TREFLĂ SRL · Buzău389 mii lei · 1 ang.
- ORIZONT COFFEE HOUSE S.R.L. · Buzău388 mii lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre LUMYNEL FLORYS SRL
Care este CUI-ul firmei LUMYNEL FLORYS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUMYNEL FLORYS SRL este 33248747, iar codul de TVA este RO33248747. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/422/2014, iar codul EUID este ROONRC.J10/422/2014.
Unde are sediul LUMYNEL FLORYS SRL?
Sediul social al firmei LUMYNEL FLORYS SRL este în STRADA NR. 1, Sat Puiești De Jos, Comuna Puiești, Buzău, Puiești De Jos (com. Puiești), județul Buzău, cod poștal 127502, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUMYNEL FLORYS SRL?
Activitatea principală a firmei LUMYNEL FLORYS SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUMYNEL FLORYS SRL?
LUMYNEL FLORYS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iunie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUMYNEL FLORYS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 306). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUMYNEL FLORYS SRL?
În 2024, LUMYNEL FLORYS SRL a raportat o cifră de afaceri de 457 mii lei și o pierdere netă de 157 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUMYNEL FLORYS SRL plătitoare de TVA?
Da. LUMYNEL FLORYS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.