Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare15 ani pe piață

LUMINOTEHNIKA SRL

CUI 28001677J22/214/2011

SEVER ZOTTA, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 376 mii lei, profit net 173 mii lei, 1 angajați.

Despre LUMINOTEHNIKA SRL

LUMINOTEHNIKA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2011 cu numărul J22/214/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28001677, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat” (cod CAEN 4647). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 376 mii lei (+19% față de 2024), un profit net de 173 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 191 mii lei la 376 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
28001677
Nr. Registrul Comerțului
J22/214/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 februarie 2011
EUID
ROONRC.J22/214/2011
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 15.02.2011

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
376 mii lei

+19% față de 2024

Profit net
173 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
751 mii lei
Datorii
317 mii lei
Active totale
1,1 mil lei
Marjă netă
46%
Cifră / angajat
376 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 6.937 lei; pierdere netă 7.811 lei20162017: cifra de afaceri 4.678 lei; pierdere netă 5.139 lei20172018: cifra de afaceri 4.218 lei; pierdere netă 1.317 lei20182019: cifra de afaceri 4.231 lei; pierdere netă 24.702 lei20192020: cifra de afaceri 135.963 lei; profit net 80.568 lei20202021: cifra de afaceri 191.350 lei; profit net 124.695 lei20212022: cifra de afaceri 239.210 lei; profit net 159.708 lei20222023: cifra de afaceri 291.648 lei; profit net 141.039 lei20232024: cifra de afaceri 314.416 lei; profit net 172.834 lei20242025: cifra de afaceri 375.591 lei; profit net 172.648 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6.9374.6784.2184.231136 mii191 mii239 mii292 mii314 mii376 mii
Venituri totale6.9374.7514.7014.231136 mii191 mii239 mii292 mii314 mii376 mii
Cheltuieli totale15 mii9.6595.87729 mii51 mii61 mii73 mii127 mii114 mii175 mii
Profit / pierdere brută-7.572-4.908-1.176-25 mii85 mii130 mii166 mii164 mii200 mii201 mii
Profit / pierdere netă-7.811-5.139-1.317-25 mii81 mii125 mii160 mii141 mii173 mii173 mii
Număr mediu de angajați00——111111
Active imobilizate20———439757 mii52 mii44 mii230 mii
Active circulante891 mii874 mii872 mii874 mii966 mii1,1 mil916 mii851 mii830 mii837 mii
din care stocuri872 mii868 mii865 mii862 mii860 mii860 mii860 mii822 mii822 mii822 mii
creanțe8.9776.0625.49311 mii7.4316.4257.6238.9956.92310 mii
casa și conturi la bănci10 mii—1.3001.75398 mii223 mii48 mii19 mii2184.247
Cheltuieli în avans————000001.090
Datorii961 mii949 mii948 mii975 mii986 mii986 mii709 mii498 mii295 mii317 mii
Capitaluri proprii-70 mii-75 mii-76 mii-101 mii-20 mii105 mii264 mii405 mii578 mii751 mii
din care capital subscris vărsat3.0003.0003.0003.0003.0003.0003.0003.0003.0003.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 14 din 26 în județul Iași și locul 308 din 478 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4647 – Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat.

Firme similare din județul Iași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4647 – Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 5210 Depozitări
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Întrebări frecvente despre LUMINOTEHNIKA SRL

Care este CUI-ul firmei LUMINOTEHNIKA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUMINOTEHNIKA SRL este 28001677, iar codul de TVA este RO28001677. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/214/2011, iar codul EUID este ROONRC.J22/214/2011.

Unde are sediul LUMINOTEHNIKA SRL?

Sediul social al firmei LUMINOTEHNIKA SRL este în SEVER ZOTTA, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LUMINOTEHNIKA SRL?

Activitatea principală a firmei LUMINOTEHNIKA SRL este „Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat”, cod CAEN 4647. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LUMINOTEHNIKA SRL?

LUMINOTEHNIKA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LUMINOTEHNIKA SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LUMINOTEHNIKA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are LUMINOTEHNIKA SRL?

În 2025, LUMINOTEHNIKA SRL a raportat o cifră de afaceri de 376 mii lei și un profit net de 173 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LUMINOTEHNIKA SRL plătitoare de TVA?

Da. LUMINOTEHNIKA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează