Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

LUK MARMURA PROD SRL

CUI 28298862J52/193/2011

Str. NEGRU VODĂ, Municipiul Giurgiu, Giurgiu

În 2025: cifra de afaceri 316 mii lei, pierdere netă 16 mii lei, 4 angajați.

Despre LUK MARMURA PROD SRL

LUK MARMURA PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2011 cu numărul J52/193/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28298862, cu sediul în Giurgiu, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei” (cod CAEN 2370). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 316 mii lei (+3% față de 2024), o pierdere netă de 16 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 236 mii lei la 316 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023.

Date de identificare

CUI
28298862
Nr. Registrul Comerțului
J52/193/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 aprilie 2011
EUID
ROONRC.J52/193/2011
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2023

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.11.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
316 mii lei

+3% față de 2024

Pierdere netă
16 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
3.928 lei
Datorii
410 mii lei
Active totale
414 mii lei
Marjă netă
-5%
Cifră / angajat
79 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 83.017 lei; profit net 43.936 lei20162017: cifra de afaceri 81.288 lei; profit net 35.620 lei20172018: cifra de afaceri 143.200 lei; profit net 54.107 lei20182019: cifra de afaceri 171.190 lei; profit net 36.509 lei20192020: cifra de afaceri 176.652 lei; profit net 6.449 lei20202021: cifra de afaceri 236.150 lei; profit net 20.922 lei20212022: cifra de afaceri 263.200 lei; profit net 3.116 lei20222023: cifra de afaceri 360.665 lei; profit net 36.429 lei20232024: cifra de afaceri 307.929 lei; pierdere netă 22.728 lei20242025: cifra de afaceri 316.096 lei; pierdere netă 15.806 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă83 mii81 mii143 mii171 mii177 mii236 mii263 mii361 mii308 mii316 mii
Venituri totale83 mii81 mii143 mii171 mii177 mii236 mii271 mii380 mii308 mii316 mii
Cheltuieli totale38 mii44 mii88 mii133 mii168 mii213 mii266 mii340 mii321 mii332 mii
Profit / pierdere brută45 mii37 mii56 mii38 mii8.21623 mii5.25539 mii-13 mii-16 mii
Profit / pierdere netă44 mii36 mii54 mii37 mii6.44921 mii3.11636 mii-23 mii-16 mii
Număr mediu de angajați1123444444
Active imobilizate———————3.3003.3003.300
Active circulante86 mii82 mii102 mii140 mii185 mii260 mii366 mii427 mii419 mii410 mii
din care stocuri17 mii7.5295.93218 mii55 mii50 mii88 mii34 mii55 mii27 mii
creanțe55 mii49 mii74 mii97 mii126 mii205 mii270 mii332 mii297 mii314 mii
casa și conturi la bănci15 mii25 mii23 mii25 mii5.0675.0248.78561 mii66 mii69 mii
Datorii904.3585.76161 mii137 mii196 mii321 mii351 mii402 mii410 mii
Capitaluri proprii86 mii78 mii97 mii79 mii49 mii63 mii46 mii79 mii20 mii3.928
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Giurgiu

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre LUK MARMURA PROD SRL

Care este CUI-ul firmei LUK MARMURA PROD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUK MARMURA PROD SRL este 28298862, iar codul de TVA este RO28298862. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J52/193/2011, iar codul EUID este ROONRC.J52/193/2011.

Unde are sediul LUK MARMURA PROD SRL?

Sediul social al firmei LUK MARMURA PROD SRL este în Str. NEGRU VODĂ, Municipiul Giurgiu, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LUK MARMURA PROD SRL?

Activitatea principală a firmei LUK MARMURA PROD SRL este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei”, cod CAEN 2370. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LUK MARMURA PROD SRL?

LUK MARMURA PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LUK MARMURA PROD SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 506). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LUK MARMURA PROD SRL?

În 2025, LUK MARMURA PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 316 mii lei și o pierdere netă de 16 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LUK MARMURA PROD SRL plătitoare de TVA?

Da. LUK MARMURA PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/28298862

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează