LUIZVAL 2002 SRL
Str. Cezar Boliac, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 412 mii lei, profit net 129 mii lei, 2 angajați.
Despre LUIZVAL 2002 SRL
LUIZVAL 2002 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 2002 cu numărul J2002011538400 și codul unic de înregistrare (CUI) 15010738, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice” (cod CAEN 2711). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 412 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 129 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 249 mii lei la 412 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 15010738
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002011538400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 noiembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002011538400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 14.11.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 412 mii lei
- Profit net
- 129 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -78 mii lei
- Datorii
- 472 mii lei
- Active totale
- 394 mii lei
- Marjă netă
- 31,3%
- Cifră / angajat
- 206 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (120%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 33 mii | 63 mii | 86 mii | 142 mii | 240 mii | 249 mii | 245 mii | 365 mii | 388 mii | 412 mii |
| Venituri totale | 33 mii | 63 mii | 86 mii | 142 mii | 240 mii | 249 mii | 245 mii | 365 mii | 388 mii | 412 mii |
| Cheltuieli totale | 66 mii | 83 mii | 117 mii | 169 mii | 194 mii | 210 mii | 236 mii | 321 mii | 246 mii | 276 mii |
| Profit / pierdere brută | -33 mii | -19 mii | -31 mii | -27 mii | 46 mii | 39 mii | 8.901 | 44 mii | 142 mii | 136 mii |
| Profit / pierdere netă | -33 mii | -20 mii | -32 mii | -29 mii | 44 mii | 36 mii | 6.455 | 41 mii | 136 mii | 129 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 4.326 | 2.843 | 1.360 |
| Active circulante | 270 mii | 249 mii | 247 mii | 237 mii | 233 mii | 218 mii | 151 mii | 108 mii | 257 mii | 393 mii |
| din care stocuri | 229 mii | 211 mii | 222 mii | 193 mii | 167 mii | 186 mii | 122 mii | 30 mii | 17 mii | 2.771 |
| creanțe | 35 mii | 18 mii | 12 mii | 15 mii | 27 mii | 18 mii | 24 mii | 44 mii | 152 mii | 285 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.548 | 19 mii | 13 mii | 29 mii | 38 mii | 14 mii | 5.238 | 34 mii | 88 mii | 105 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.065 | 3.065 | 3.065 | 3.065 | 3.065 | — | — | — | — | 3 |
| Datorii | 663 mii | 661 mii | 692 mii | 710 mii | 662 mii | 608 mii | 534 mii | 455 mii | 466 mii | 472 mii |
| Capitaluri proprii | -390 mii | -410 mii | -442 mii | -470 mii | -426 mii | -390 mii | -383 mii | -343 mii | -207 mii | -78 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 14 în județul București și locul 64 din 93 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2711 – Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice.
Firme similare din județul București
- ASM PRO-MOTION SRL · București Sector 6746 mii lei · 1 ang.
- AEOLUS ENERGY INTERNATIONAL SRL · București Sector 3310 mii lei · 2 ang.
- SOLARIS OFF-GRID SYSTEMS S.R.L. · București Sector 442 mii lei · 0 ang.
- UNICORN ELECTRIC MOTORS S.R.L. · București Sector 326 mii lei · 1 ang.
- SEKAI INNOVATION TECHNOLOGIES S.R.L. · București Sector 10 lei · 1 ang.
- VALIADIS HELLENIC MOTORS SA LYKOVRYSI SUCURSALA BUCURESTI · București Sector 10 lei · 1 ang.
- SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT SA VIENA-AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI · București Sector 60 lei · 0 ang.
- ATEF ROMANIA S.R.L. · București Sector 20 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2711 – Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre LUIZVAL 2002 SRL
Care este CUI-ul firmei LUIZVAL 2002 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUIZVAL 2002 SRL este 15010738, iar codul de TVA este RO15010738. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002011538400, iar codul EUID este ROONRC.J2002011538400.
Unde are sediul LUIZVAL 2002 SRL?
Sediul social al firmei LUIZVAL 2002 SRL este în Str. Cezar Boliac, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUIZVAL 2002 SRL?
Activitatea principală a firmei LUIZVAL 2002 SRL este „Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice”, cod CAEN 2711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUIZVAL 2002 SRL?
LUIZVAL 2002 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUIZVAL 2002 SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LUIZVAL 2002 SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LUIZVAL 2002 SRL?
În 2025, LUIZVAL 2002 SRL a raportat o cifră de afaceri de 412 mii lei și un profit net de 129 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUIZVAL 2002 SRL plătitoare de TVA?
Da. LUIZVAL 2002 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.