LUIZA CONSTRUCT S.R.L.
CUVIN, Sat Cuvin, Comuna Ghioroc, Arad
În 2025: cifra de afaceri 150 mii lei, profit net 4.889 lei, 1 angajați.
Despre LUIZA CONSTRUCT S.R.L.
LUIZA CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 martie 2020 cu numărul J2/294/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 42363311, cu sediul în Cuvin (com. Ghioroc), județul Arad. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 150 mii lei (+75% față de 2024), un profit net de 4.889 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 120 mii lei la 150 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 42363311
- Nr. Registrul Comerțului
- J2/294/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 martie 2020
- EUID
- ROONRC.J2/294/2020
- Cod poștal
- 317136
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Lipova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 150 mii lei
- Profit net
- 4.889 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 65 mii lei
- Datorii
- 46 mii lei
- Active totale
- 111 mii lei
- Marjă netă
- 3,3%
- Cifră / angajat
- 150 mii lei
+75% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 170 mii | 120 mii | 195 mii | 163 mii | 86 mii | 150 mii |
| Venituri totale | 170 mii | 131 mii | 233 mii | 163 mii | 86 mii | 150 mii |
| Cheltuieli totale | 81 mii | 78 mii | 157 mii | 112 mii | 99 mii | 144 mii |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 53 mii | 77 mii | 51 mii | -13 mii | 6.313 |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 52 mii | 75 mii | 50 mii | -14 mii | 4.889 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 10 mii | 7.310 | 4.372 | 69 mii | 53 mii | 53 mii |
| Active circulante | 80 mii | 86 mii | 101 mii | 97 mii | 50 mii | 58 mii |
| din care stocuri | 440 | 440 | 2.195 | 765 | 1.317 | 823 |
| creanțe | — | 9.000 | — | 51 mii | 41 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 79 mii | 76 mii | 99 mii | 45 mii | 7.889 | 40 mii |
| Datorii | 3.530 | 6.717 | 4.423 | 53 mii | 42 mii | 46 mii |
| Capitaluri proprii | 87 mii | 86 mii | 101 mii | 113 mii | 61 mii | 65 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 202 din 383 în județul Arad și locul 9.520 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Arad
- RDG BUILDING CONSTRUCT S.R.L. · Arad153 mii lei · 2 ang.
- AMO CONSTRUCT 2021 S.R.L. · Pâncota153 mii lei · 1 ang.
- ROLAMI BUILDINGS S.R.L. · Chereluș (com. Șicula)149 mii lei · 1 ang.
- DAM NEW CONSTRUCT S.R.L. · Pecica149 mii lei · 2 ang.
- PAMFIL MAISTER HAUSE SRL · Arad149 mii lei · 0 ang.
- ADM-SDV METAL S.R.L. · Arad148 mii lei · 1 ang.
- WEU CONSTRUCT IMPEX SRL · Livada146 mii lei · 3 ang.
- ALEX POP INSTAL CONSTRUCT S.R.L. · Fântânele146 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
Întrebări frecvente despre LUIZA CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei LUIZA CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUIZA CONSTRUCT S.R.L. este 42363311. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2/294/2020, iar codul EUID este ROONRC.J2/294/2020.
Unde are sediul LUIZA CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei LUIZA CONSTRUCT S.R.L. este în CUVIN, Sat Cuvin, Comuna Ghioroc, Arad, Cuvin (com. Ghioroc), județul Arad, cod poștal 317136, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUIZA CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei LUIZA CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUIZA CONSTRUCT S.R.L.?
LUIZA CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 martie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUIZA CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LUIZA CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cuvin (com. Ghioroc) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LUIZA CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, LUIZA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 150 mii lei și un profit net de 4.889 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUIZA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, LUIZA CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.