LUCRU CU UTILAJE SRL
NUCILOR, Sat Schitu, Comuna Costinești, Constanța
În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 131 mii lei.
Despre LUCRU CU UTILAJE SRL
LUCRU CU UTILAJE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2014 cu numărul J2014000430132 și codul unic de înregistrare (CUI) 32890349, cu sediul în Schitu (com. Costinești), județul Constanța. Activitatea principală este „Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții” (cod CAEN 7732). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 131 mii lei. Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,6 mil lei la 211 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 martie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32890349
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000430132
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 martie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000430132
- Cod poștal
- 907091
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 24.03.2014
din 24.03.2014
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 131 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 659 mii lei
- Datorii
- 218 mii lei
- Active totale
- 877 mii lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 671 mii | 632 mii | 452 mii | 211 mii | — |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 764 mii | 671 mii | 452 mii | 303 mii | 915 |
| Cheltuieli totale | 922 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,1 mil | 925 mii | 824 mii | 433 mii | 369 mii | 132 mii |
| Profit / pierdere brută | 295 mii | 125 mii | 472 mii | 55 mii | 579 mii | -160 mii | -153 mii | 19 mii | -66 mii | -131 mii |
| Profit / pierdere netă | 247 mii | 114 mii | 455 mii | 36 mii | 563 mii | -167 mii | -160 mii | 14 mii | -69 mii | -131 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 13 | 12 | 10 | 8 | 4 | 2 | 2 | — |
| Active imobilizate | 290 mii | 328 mii | 355 mii | 620 mii | 696 mii | 581 mii | 544 mii | 681 mii | 731 mii | 660 mii |
| Active circulante | 469 mii | 510 mii | 1 mil | 881 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 951 mii | 216 mii | 140 mii | 217 mii |
| din care stocuri | 53 mii | 65 mii | 116 mii | 25 mii | 32 mii | 38 mii | 42 mii | 32 mii | 32 mii | 32 mii |
| creanțe | 290 mii | 294 mii | 534 mii | 597 mii | 487 mii | 422 mii | 65 mii | 91 mii | 47 mii | 133 mii |
| casa și conturi la bănci | 126 mii | 150 mii | 387 mii | 260 mii | 868 mii | 742 mii | 845 mii | 93 mii | 62 mii | 52 mii |
| Cheltuieli în avans | 516 | 1.283 | 1.529 | 1.889 | 1.889 | 1.889 | 1.889 | 1.889 | — | — |
| Datorii | 511 mii | 137 mii | 235 mii | 310 mii | 331 mii | 251 mii | 124 mii | 111 mii | 227 mii | 218 mii |
| Venituri în avans | — | 833 | 833 | 833 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 248 mii | 702 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 787 mii | 645 mii | 659 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Constanța
- NGS CONSTANT SRL · Constanța20 mii lei · 0 ang.
- RBK LCD CONSTRUCT S.R.L. · Constanța9.600 lei · 0 ang.
- REYYLIS INTERNATIONAL S.R.L. · Murfatlar1.800 lei · 0 ang.
- ROYAL EXPRES SRL · Techirghiol0 lei · 0 ang.
- ADALEX AREDAMENTI SRL · Constanța0 lei · 0 ang.
- DXV UTILAJE TOP CONSTRUCȚII S.R.L. · Constanța0 lei · 1 ang.
- LAUGHSERV INDUSTRIES S.R.L. · Medgidia0 lei · 0 ang.
- KYLEE RENT-CONSTRUCT S.R.L. · Constanța0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5037/99/2025/a113.01.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 5037/99/2025/a130.12.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată APEL SENTINŢA CIVILĂ NR. 777/5.12.2025
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5037/99/202529.09.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7732 – Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
- 3319 Repararea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre LUCRU CU UTILAJE SRL
Care este CUI-ul firmei LUCRU CU UTILAJE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCRU CU UTILAJE SRL este 32890349, iar codul de TVA este RO32890349. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000430132, iar codul EUID este ROONRC.J2014000430132.
Unde are sediul LUCRU CU UTILAJE SRL?
Sediul social al firmei LUCRU CU UTILAJE SRL este în NUCILOR, Sat Schitu, Comuna Costinești, Constanța, Schitu (com. Costinești), județul Constanța, cod poștal 907091, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCRU CU UTILAJE SRL?
Activitatea principală a firmei LUCRU CU UTILAJE SRL este „Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții”, cod CAEN 7732. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUCRU CU UTILAJE SRL?
LUCRU CU UTILAJE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCRU CU UTILAJE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LUCRU CU UTILAJE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Schitu (com. Costinești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LUCRU CU UTILAJE SRL?
În 2025, LUCRU CU UTILAJE SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 131 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCRU CU UTILAJE SRL plătitoare de TVA?
Da. LUCRU CU UTILAJE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 martie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/32890349API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.