LUCIINSTAL SRL
Str. PRINCIPALA, Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 740 mii lei, profit net 7.137 lei, 6 angajați.
Despre LUCIINSTAL SRL
LUCIINSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 mai 2003 cu numărul J2003000281066 și codul unic de înregistrare (CUI) 15439889, cu sediul în Maieru, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 740 mii lei (+37% față de 2024), un profit net de 7.137 lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 442 mii lei la 740 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 mai 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15439889
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000281066
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 mai 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000281066
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 20.05.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 740 mii lei
- Profit net
- 7.137 lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 6.066 lei
- Datorii
- 574 mii lei
- Active totale
- 580 mii lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 123 mii lei
+37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 401 mii | 324 mii | 434 mii | 438 mii | 378 mii | 442 mii | 423 mii | 512 mii | 541 mii | 740 mii |
| Venituri totale | 409 mii | 369 mii | 474 mii | 606 mii | 451 mii | 488 mii | 536 mii | 675 mii | 732 mii | 868 mii |
| Cheltuieli totale | 353 mii | 358 mii | 451 mii | 597 mii | 446 mii | 483 mii | 531 mii | 666 mii | 705 mii | 840 mii |
| Profit / pierdere brută | 57 mii | 11 mii | 22 mii | 8.658 | 5.031 | 4.910 | 4.786 | 9.211 | 27 mii | 29 mii |
| Profit / pierdere netă | 53 mii | 7.118 | 18 mii | 3.602 | 730 | 124 | 29 | 2.676 | 14 mii | 7.137 |
| Număr mediu de angajați | — | 5 | 5 | 6 | 8 | 7 | 6 | 7 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 102 mii | 102 mii | 86 mii | 84 mii | 68 mii | 53 mii | 42 mii | 47 mii | 36 mii | 84 mii |
| Active circulante | 370 mii | 396 mii | 419 mii | 384 mii | 339 mii | 501 mii | 368 mii | 350 mii | 445 mii | 497 mii |
| din care stocuri | 315 mii | 380 mii | 389 mii | 329 mii | 293 mii | 451 mii | 301 mii | 323 mii | 432 mii | 480 mii |
| creanțe | 13 mii | 11 mii | 7.635 | 14 mii | 8.415 | 12 mii | 15 mii | 1.157 | — | 948 |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 5.971 | 23 mii | 41 mii | 38 mii | 38 mii | 52 mii | 26 mii | 13 mii | 15 mii |
| Datorii | 519 mii | 538 mii | 527 mii | 486 mii | 425 mii | 571 mii | 427 mii | 411 mii | 482 mii | 574 mii |
| Capitaluri proprii | -47 mii | -39 mii | -22 mii | -18 mii | -17 mii | -17 mii | -17 mii | -15 mii | -1.072 | 6.066 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 146 în județul Bistrița-Năsăud și locul 2.560 din 10.462 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- PUPEZĂ COLOR S.R.L. · Telciu781 mii lei · 1 ang.
- TINGHAO IMPEX S.R.L. · Bistrița738 mii lei · 6 ang.
- ANA VRÎNCEANA MIXT S.R.L. · Josenii Bârgăului717 mii lei · 2 ang.
- DANINA COM SRL · Bistrița715 mii lei · 3 ang.
- DEAVAS SRL · Bistrița664 mii lei · 3 ang.
- ARDEALUL ALHAMA DE ALMERIA S.R.L. · Sieu-Odorhei664 mii lei · 1 ang.
- AUGUR MARKET APP S.R.L. · Bistrița658 mii lei · 0 ang.
- GEZEPAL SRL · Lunca Ilvei633 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Întrebări frecvente despre LUCIINSTAL SRL
Care este CUI-ul firmei LUCIINSTAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCIINSTAL SRL este 15439889, iar codul de TVA este RO15439889. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000281066, iar codul EUID este ROONRC.J2003000281066.
Unde are sediul LUCIINSTAL SRL?
Sediul social al firmei LUCIINSTAL SRL este în Str. PRINCIPALA, Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCIINSTAL SRL?
Activitatea principală a firmei LUCIINSTAL SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUCIINSTAL SRL?
LUCIINSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 mai 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCIINSTAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 533). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUCIINSTAL SRL?
În 2025, LUCIINSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 740 mii lei și un profit net de 7.137 lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCIINSTAL SRL plătitoare de TVA?
Da. LUCIINSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 mai 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.