Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA18 ani pe piață

LUCIADENT SRL

CUI 24231193J2008001364042

Str. PRELUNGIREA BRADULUI, bl. 115, sc. A, ap. 15, Municipiul Bacău, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 461 mii lei, profit net 170 mii lei, 2 angajați.

Despre LUCIADENT SRL

LUCIADENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2008 cu numărul J2008001364042 și codul unic de înregistrare (CUI) 24231193, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 461 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 170 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 782 mii lei la 461 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
24231193
Nr. Registrul Comerțului
J2008001364042
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 iulie 2008
EUID
ROONRC.J2008001364042
Cod poștal
600366

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
461 mii lei

-10% față de 2024

Profit net
170 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
308 mii lei
Datorii
26 mii lei
Active totale
334 mii lei
Marjă netă
36,9%
Cifră / angajat
230 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 210.068 lei; profit net 31.314 lei20162017: cifra de afaceri 367.551 lei; profit net 141.614 lei20172018: cifra de afaceri 565.025 lei; profit net 287.490 lei20182019: cifra de afaceri 582.252 lei; profit net 272.911 lei20192020: cifra de afaceri 522.650 lei; profit net 189.325 lei20202021: cifra de afaceri 782.180 lei; profit net 129.506 lei20212022: cifra de afaceri 570.761 lei; profit net 142.036 lei20222023: cifra de afaceri 531.380 lei; profit net 154.538 lei20232024: cifra de afaceri 513.700 lei; profit net 154.358 lei20242025: cifra de afaceri 460.700 lei; profit net 169.821 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă210 mii368 mii565 mii582 mii523 mii782 mii571 mii531 mii514 mii461 mii
Venituri totale210 mii368 mii565 mii582 mii537 mii783 mii571 mii560 mii514 mii461 mii
Cheltuieli totale176 mii222 mii272 mii304 mii341 mii646 mii423 mii400 mii344 mii277 mii
Profit / pierdere brută34 mii145 mii293 mii279 mii196 mii137 mii148 mii160 mii170 mii184 mii
Profit / pierdere netă31 mii142 mii287 mii273 mii189 mii130 mii142 mii155 mii154 mii170 mii
Număr mediu de angajați3222233222
Active imobilizate24 mii31 mii29 mii48 mii98 mii434 mii344 mii314 mii310 mii310 mii
Active circulante118 mii214 mii463 mii691 mii690 mii101 mii11 mii24 mii19 mii25 mii
din care stocuri2.4376391.2916791.801—2.688—7.1938.164
creanțe100 mii100 mii100 mii135 mii675 mii46 mii—8.000—5.430
casa și conturi la bănci16 mii113 mii362 mii555 mii14 mii55 mii8.38016 mii11 mii11 mii
Datorii103 mii103 mii52 mii125 mii106 mii74 mii52 mii32 mii18 mii26 mii
Capitaluri proprii39 mii142 mii440 mii613 mii682 mii461 mii303 mii306 mii310 mii308 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 91 din 265 în județul Bacău și locul 3.206 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.

Firme similare din județul Bacău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică

  • 8623 Activități de asistență stomatologică

Întrebări frecvente despre LUCIADENT SRL

Care este CUI-ul firmei LUCIADENT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCIADENT SRL este 24231193. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001364042, iar codul EUID este ROONRC.J2008001364042.

Unde are sediul LUCIADENT SRL?

Sediul social al firmei LUCIADENT SRL este în Str. PRELUNGIREA BRADULUI, bl. 115, sc. A, ap. 15, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600366, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LUCIADENT SRL?

Activitatea principală a firmei LUCIADENT SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623.

Când a fost înființată LUCIADENT SRL?

LUCIADENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LUCIADENT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 095). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LUCIADENT SRL?

În 2025, LUCIADENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 461 mii lei și un profit net de 170 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LUCIADENT SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, LUCIADENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează