LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL
Com. VALU LUI TRAIAN, Sat Valu Lui Traian, Comuna Valu Lui Traian, Constanța
În 2024: cifra de afaceri 221 mii lei, pierdere netă 50 mii lei, 1 angajați.
Despre LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL
LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 1992 cu numărul J1992002077135 și codul unic de înregistrare (CUI) 6857823, cu sediul în Valu Lui Traian, județul Constanța. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 34 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 221 mii lei (+31% față de 2023), o pierdere netă de 50 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 332 mii lei la 221 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1999 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6857823
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992002077135
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 martie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992002077135
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.04.1999
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 221 mii lei
- Pierdere netă
- 50 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -103 mii lei
- Datorii
- 140 mii lei
- Active totale
- 38 mii lei
- Marjă netă
- -22,6%
- Cifră / angajat
- 221 mii lei
+31% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (373%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 343 mii | 317 mii | 416 mii | 575 mii | 332 mii | 405 mii | 347 mii | 169 mii | 221 mii |
| Venituri totale | 350 mii | 317 mii | 459 mii | 578 mii | 338 mii | 412 mii | 348 mii | 169 mii | 221 mii |
| Cheltuieli totale | 310 mii | 228 mii | 371 mii | 619 mii | 378 mii | 366 mii | 422 mii | 199 mii | 269 mii |
| Profit / pierdere brută | 40 mii | 88 mii | 89 mii | -41 mii | -41 mii | 46 mii | -74 mii | -30 mii | -48 mii |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | 82 mii | 81 mii | -53 mii | -44 mii | 42 mii | -78 mii | -32 mii | -50 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 78 mii | 49 mii | 65 mii | 38 mii | 31 mii | 15 mii | 6.013 | 1.203 | 17 mii |
| Active circulante | 95 mii | 187 mii | 217 mii | 236 mii | 163 mii | 263 mii | 49 mii | 76 mii | 21 mii |
| din care stocuri | 1.063 | — | 1.800 | 2.135 | — | 2.100 | — | — | — |
| creanțe | 71 mii | 119 mii | 173 mii | 215 mii | 148 mii | 231 mii | 35 mii | 55 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 68 mii | 42 mii | 18 mii | 15 mii | 30 mii | 14 mii | 21 mii | 7.271 |
| Datorii | 200 mii | 181 mii | 145 mii | 190 mii | 55 mii | 147 mii | 46 mii | 101 mii | 140 mii |
| Capitaluri proprii | -27 mii | 55 mii | 137 mii | 84 mii | 139 mii | 132 mii | 8.678 | -24 mii | -103 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 843 din 1.236 în județul Constanța și locul 23.700 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Constanța
- GEOCONECT EXPRES S.R.L. · Nisipari (com. Castelu)223 mii lei · 1 ang.
- YRINA SPID TRANS S.R.L. · Cobadin222 mii lei · 1 ang.
- FAST TRANS RBM S.R.L. · Valu Lui Traian222 mii lei · 1 ang.
- FEST FOR TRANS S.R.L. · Năvodari222 mii lei · 1 ang.
- NIKOS TRADE TRANS SRL · Năvodari222 mii lei · 2 ang.
- MICHAELS INTERNATIONAL SRL · Constanța221 mii lei · 1 ang.
- AUTODOD S.R.L. · Constanța221 mii lei · 1 ang.
- GEOFAN RBR S.R.L. · Cogealac219 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL
Care este CUI-ul firmei LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL este 6857823, iar codul de TVA este RO6857823. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992002077135, iar codul EUID este ROONRC.J1992002077135.
Unde are sediul LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL?
Sediul social al firmei LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL este în Com. VALU LUI TRAIAN, Sat Valu Lui Traian, Comuna Valu Lui Traian, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL?
Activitatea principală a firmei LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL?
LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 390). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL?
În 2024, LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 221 mii lei și o pierdere netă de 50 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL plătitoare de TVA?
Da. LUCEAFARUL IMPORT-EXPORT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1999 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.