LUCA TRADING SRL
Șoseaua Sibiului, Sat Șura Mică, Comuna Șura Mică, Sibiu
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 212 mii lei, profit net 25 mii lei.
Despre LUCA TRADING SRL
LUCA TRADING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2007 cu numărul J32/133/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 20799078, cu sediul în Șura Mică, județul Sibiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 212 mii lei (-20% față de 2024), un profit net de 25 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 227 mii lei la 212 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 ianuarie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 20799078
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/133/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 ianuarie 2007
- EUID
- ROONRC.J32/133/2007
- Cod poștal
- 557270
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 29.01.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 212 mii lei
- Profit net
- 25 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 26 mii lei
- Datorii
- 37 mii lei
- Active totale
- 63 mii lei
- Marjă netă
- 11,7%
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 608 mii | 271 mii | 258 mii | 268 mii | 248 mii | 227 mii | 211 mii | 215 mii | 266 mii | 212 mii |
| Venituri totale | 609 mii | 271 mii | 258 mii | 268 mii | 257 mii | 227 mii | 211 mii | 216 mii | 275 mii | 229 mii |
| Cheltuieli totale | 600 mii | 305 mii | 297 mii | 253 mii | 246 mii | 234 mii | 218 mii | 215 mii | 254 mii | 200 mii |
| Profit / pierdere brută | 8.371 | -34 mii | -38 mii | 15 mii | 11 mii | -6.848 | -7.286 | 887 | 21 mii | 28 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.956 | -37 mii | -41 mii | 11 mii | 5.420 | -12 mii | -12 mii | 742 | 18 mii | 25 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 15 mii | 8.930 | 2.460 | 40 mii | 30 mii | 23 mii | 11 mii | — | — | — |
| Active circulante | 164 mii | 121 mii | 104 mii | 90 mii | 91 mii | 68 mii | 62 mii | 59 mii | 78 mii | 63 mii |
| din care stocuri | 26 mii | 34 mii | 26 mii | 36 mii | 26 mii | 25 mii | 20 mii | 19 mii | 16 mii | 19 mii |
| creanțe | 122 mii | 74 mii | 55 mii | 49 mii | 39 mii | 29 mii | 30 mii | 25 mii | 30 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 14 mii | 23 mii | 5.544 | 25 mii | 14 mii | 12 mii | 14 mii | 31 mii | 27 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 5.959 | — | — |
| Datorii | 73 mii | 60 mii | 77 mii | 89 mii | 74 mii | 58 mii | 51 mii | 42 mii | 37 mii | 37 mii |
| Capitaluri proprii | 107 mii | 70 mii | 30 mii | 41 mii | 46 mii | 34 mii | 22 mii | 23 mii | 41 mii | 26 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 573 din 803 în județul Sibiu și locul 24.068 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sibiu
- LAZI TRANS INVEST S.R.L. · Săliște220 mii lei · 1 ang.
- MARKO-ROX MARKET SRL · Hamba (com. Șura Mare)219 mii lei · 0 ang.
- MXP SPEDITION S.R.L. · Gura Râului216 mii lei · 0 ang.
- S MOTOR-TRANSPORT SRL · Cisnădie215 mii lei · 1 ang.
- LA STAMPA RADYRI SRL · Sibiu214 mii lei · 2 ang.
- POPADI EXPRES SRL · Sibiu210 mii lei · 1 ang.
- ILIU SIB TRANS S.R.L. · Sibiu209 mii lei · 1 ang.
- CMD IRIS LOGISTIC S.R.L. · Sibiu206 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre LUCA TRADING SRL
Care este CUI-ul firmei LUCA TRADING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCA TRADING SRL este 20799078, iar codul de TVA este RO20799078. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/133/2007, iar codul EUID este ROONRC.J32/133/2007.
Unde are sediul LUCA TRADING SRL?
Sediul social al firmei LUCA TRADING SRL este în Șoseaua Sibiului, Sat Șura Mică, Comuna Șura Mică, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 557270, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCA TRADING SRL?
Activitatea principală a firmei LUCA TRADING SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUCA TRADING SRL?
LUCA TRADING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCA TRADING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 232). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUCA TRADING SRL?
În 2025, LUCA TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 212 mii lei și un profit net de 25 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCA TRADING SRL plătitoare de TVA?
Da. LUCA TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 ianuarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.