LOTSOPA CONSTRUCT SRL
NICOLAE BĂLCESCU, bl. 17, et. 4, ap. 38, Municipiul Buzău, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 710 mii lei, profit net 2.957 lei, 6 angajați.
Despre LOTSOPA CONSTRUCT SRL
LOTSOPA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2013 cu numărul J10/959/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 32586650, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 710 mii lei (-65% față de 2024), un profit net de 2.957 lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 997 mii lei la 710 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 februarie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32586650
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/959/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 decembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J10/959/2013
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 24.02.2014
din 01.02.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 710 mii lei
- Profit net
- 2.957 lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 27 mii lei
- Datorii
- 655 mii lei
- Active totale
- 682 mii lei
- Marjă netă
- 0,4%
- Cifră / angajat
- 118 mii lei
-65% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 96% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 65% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 997 mii | 745 mii | 1,5 mil | 2 mil | 710 mii |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 958 mii | 2,4 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 639 mii |
| Cheltuieli totale | 659 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 631 mii |
| Profit / pierdere brută | 434 mii | 315 mii | 173 mii | 19 mii | -259 mii | -351 mii | 191 mii | 30 mii | 426 mii | 7.671 |
| Profit / pierdere netă | 362 mii | 298 mii | 160 mii | 5.976 | -271 mii | -361 mii | 177 mii | 15 mii | 366 mii | 2.957 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 9 | 6 | 10 | 13 | 13 | 13 | 13 | 14 | 6 |
| Active imobilizate | 129 mii | 243 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 96 mii | 60 mii | 51 mii | 55 mii |
| Active circulante | 671 mii | 552 mii | 1,5 mil | 431 mii | 590 mii | 477 mii | 593 mii | 677 mii | 972 mii | 627 mii |
| din care stocuri | 0 | — | 3.302 | 140 mii | 346 mii | 252 mii | 458 mii | 454 mii | 491 mii | 417 mii |
| creanțe | 206 mii | 170 mii | 1,2 mil | 218 mii | 243 mii | 195 mii | 132 mii | 150 mii | 337 mii | 153 mii |
| casa și conturi la bănci | 465 mii | 382 mii | 235 mii | 73 mii | 1.173 | 30 mii | 2.814 | 73 mii | 144 mii | 57 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | 49 mii | 49 mii | — | — | — | — |
| Datorii | 269 mii | 307 mii | 1,3 mil | 541 mii | 978 mii | 1,2 mil | 818 mii | 850 mii | 771 mii | 655 mii |
| Venituri în avans | 0 | — | 894 mii | 788 mii | 780 mii | 723 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 530 mii | 488 mii | 649 mii | 329 mii | 58 mii | -303 mii | -129 mii | -114 mii | 251 mii | 27 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 71 din 303 în județul Buzău și locul 3.630 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Buzău
- DNS EUROLUC CONSTRUCT S.R.L. · Valea Salciilor (com. Tisău)767 mii lei · 4 ang.
- BOREALIS TECHNOLOGIES GROUP SRL · Berca719 mii lei · 3 ang.
- S&C CONSTRUCTII LA SIGUR S.R.L. · Mânzălești718 mii lei · 4 ang.
- ASTRA ZENECA CONSTRUCT S.R.L. · Luciu703 mii lei · 3 ang.
- HMC IDEAL CONS S.R.L. · Potoceni (com. Mărăcineni)700 mii lei · 5 ang.
- DINAMIC SMART TECHNOLOGY S.R.L. · Buzău699 mii lei · 2 ang.
- PERDO SERVCON SRL · Stâlpu678 mii lei · 4 ang.
- ADVANCED ROOF SOLUTIONS S.R.L. · Săpoca668 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre LOTSOPA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei LOTSOPA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LOTSOPA CONSTRUCT SRL este 32586650, iar codul de TVA este RO32586650. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/959/2013, iar codul EUID este ROONRC.J10/959/2013.
Unde are sediul LOTSOPA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei LOTSOPA CONSTRUCT SRL este în NICOLAE BĂLCESCU, bl. 17, et. 4, ap. 38, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LOTSOPA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei LOTSOPA CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LOTSOPA CONSTRUCT SRL?
LOTSOPA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LOTSOPA CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 803). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LOTSOPA CONSTRUCT SRL?
În 2025, LOTSOPA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 710 mii lei și un profit net de 2.957 lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LOTSOPA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. LOTSOPA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 februarie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.