LOOK OPTIC SRL
ANTON BACALBAȘA, bl. 72, sc. 3, et. 2, ap. 37, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 218 mii lei, profit net 128 mii lei, 1 angajați.
Despre LOOK OPTIC SRL
LOOK OPTIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 2008 cu numărul J2008019197405 și codul unic de înregistrare (CUI) 24734209, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (cod CAEN 8699). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 218 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 128 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 160 mii lei la 218 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 24734209
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008019197405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 noiembrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008019197405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 218 mii lei
- Profit net
- 128 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 5.787 lei
- Datorii
- 79 mii lei
- Active totale
- 85 mii lei
- Marjă netă
- 58,8%
- Cifră / angajat
- 218 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 93% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 96 mii | 74 mii | 97 mii | 118 mii | 142 mii | 160 mii | 227 mii | 212 mii | 221 mii | 218 mii |
| Venituri totale | 96 mii | 74 mii | 99 mii | 118 mii | 141 mii | 161 mii | 228 mii | 212 mii | 222 mii | 341 mii |
| Cheltuieli totale | 101 mii | 95 mii | 116 mii | 135 mii | 147 mii | 162 mii | 184 mii | 181 mii | 202 mii | 203 mii |
| Profit / pierdere brută | -5.426 | -21 mii | -17 mii | -17 mii | -5.991 | -664 | 44 mii | 32 mii | 20 mii | 138 mii |
| Profit / pierdere netă | -7.338 | -22 mii | -18 mii | -18 mii | -7.898 | -1.978 | 41 mii | 30 mii | 13 mii | 128 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.941 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 14 mii | 31 mii | 36 mii | 38 mii | 40 mii | 33 mii | 53 mii | 68 mii | 82 mii | 85 mii |
| din care stocuri | 7.849 | 25 mii | 29 mii | 32 mii | 32 mii | 25 mii | 46 mii | 61 mii | 75 mii | 77 mii |
| creanțe | 5.421 | 5.485 | 6.705 | 5.733 | 5.734 | 5.734 | 5.734 | 7.448 | 5.918 | 5.918 |
| casa și conturi la bănci | 508 | 26 | 60 | 156 | 2.016 | 2.001 | 1.474 | 142 | 1.563 | 1.346 |
| Cheltuieli în avans | 5.554 | 5.635 | 8.506 | 8.602 | 325 | 325 | 333 | 136 | 486 | 136 |
| Datorii | 160 mii | 197 mii | 223 mii | 243 mii | 245 mii | 240 mii | 219 mii | 204 mii | 205 mii | 79 mii |
| Capitaluri proprii | -139 mii | -161 mii | -179 mii | -197 mii | -205 mii | -207 mii | -165 mii | -136 mii | -122 mii | 5.787 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 144 din 285 în județul București și locul 585 din 1.314 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8699 – Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..
Firme similare din județul București
- MED HOME S.R.L. · București Sector 3218 mii lei · 1 ang.
- LIFESCIENCE S.R.L. · București Sector 5217 mii lei · 2 ang.
- SABA OPTIK SRL · București Sector 6215 mii lei · 1 ang.
- SALINA TITAN S.R.L. · București Sector 4211 mii lei · 2 ang.
- MARIA MEDTEAM S.R.L. · București Sector 4210 mii lei · 2 ang.
- ANGEL CORPORATE S.R.L. · București Sector 1208 mii lei · 1 ang.
- PREMIUM NUTRITION S.R.L. · București Sector 3204 mii lei · 1 ang.
- CRISSPSY-THERAPY SRL · București Sector 4203 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8699 – Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Întrebări frecvente despre LOOK OPTIC SRL
Care este CUI-ul firmei LOOK OPTIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LOOK OPTIC SRL este 24734209. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008019197405, iar codul EUID este ROONRC.J2008019197405.
Unde are sediul LOOK OPTIC SRL?
Sediul social al firmei LOOK OPTIC SRL este în ANTON BACALBAȘA, bl. 72, sc. 3, et. 2, ap. 37, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LOOK OPTIC SRL?
Activitatea principală a firmei LOOK OPTIC SRL este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.”, cod CAEN 8699. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LOOK OPTIC SRL?
LOOK OPTIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 2008, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LOOK OPTIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 180). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LOOK OPTIC SRL?
În 2025, LOOK OPTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 218 mii lei și un profit net de 128 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LOOK OPTIC SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, LOOK OPTIC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.