LIVIU LIGHT SRL
Str. STUDIOULUI, bl. A9, et. P, ap. 1, Loc. Buftea, Oraș Buftea, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 553 mii lei, profit net 258 mii lei, 1 angajați.
Despre LIVIU LIGHT SRL
LIVIU LIGHT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2007 cu numărul J23/2849/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22642435, cu sediul în Buftea, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune” (cod CAEN 5911). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 553 mii lei (+7% față de 2024), un profit net de 258 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 297 mii lei la 553 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22642435
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/2849/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 octombrie 2007
- EUID
- ROONRC.J23/2849/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2023
din 01.02.2026
reactivat 31.05.2018
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 553 mii lei
- Profit net
- 258 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 479 mii lei
- Datorii
- 6.765 lei
- Active totale
- 486 mii lei
- Marjă netă
- 46,5%
- Cifră / angajat
- 553 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 68 mii | 249 mii | 202 mii | 297 mii | 342 mii | 340 mii | 516 mii | 553 mii |
| Venituri totale | 68 mii | 249 mii | 202 mii | 297 mii | 342 mii | 343 mii | 516 mii | 553 mii |
| Cheltuieli totale | 16 mii | 77 mii | 46 mii | 82 mii | 101 mii | 166 mii | 221 mii | 286 mii |
| Profit / pierdere brută | 52 mii | 173 mii | 156 mii | 214 mii | 241 mii | 176 mii | 295 mii | 267 mii |
| Profit / pierdere netă | 50 mii | 165 mii | 150 mii | 211 mii | 238 mii | 173 mii | 284 mii | 258 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 11 mii | 6.311 | 20 mii | 33 mii | 93 mii | 129 mii | 148 mii |
| Active circulante | 79 mii | 277 mii | 358 mii | 543 mii | 411 mii | 281 mii | 378 mii | 338 mii |
| din care stocuri | — | — | 45 | 45 | 3.205 | 6.393 | — | 1.673 |
| creanțe | 55 mii | 200 mii | 206 mii | 200 mii | 288 mii | 219 mii | 234 mii | 142 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 76 mii | 152 mii | 343 mii | 120 mii | 55 mii | 145 mii | 194 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 8.100 | 8.100 | 8.100 | 8.100 | 8.100 | — | — |
| Datorii | 9.946 | 111 mii | 37 mii | 26 mii | 4.413 | 31 mii | 46 mii | 6.765 |
| Capitaluri proprii | 70 mii | 185 mii | 335 mii | 546 mii | 448 mii | 351 mii | 462 mii | 479 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 53 din 387 în județul Ilfov și locul 433 din 3.109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune.
Firme similare din județul Ilfov
- SIGN FACTOR SRL · Voluntari608 mii lei · 3 ang.
- FULL MEDIA PRO S.R.L. · Pantelimon599 mii lei · 1 ang.
- CS GRIP SRL · Buftea587 mii lei · 1 ang.
- MOD FILM SRL · 1 Decembrie577 mii lei · 2 ang.
- SAMSON PRODUCTION SRL · Buftea532 mii lei · 3 ang.
- SLAP & SHOOT FILM S.R.L. · Balotești521 mii lei · 1 ang.
- ORIGINAL FILM SRL · Voluntari512 mii lei · 3 ang.
- BAZAAR FILM SRL · Voluntari509 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 7420 Activități fotografice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre LIVIU LIGHT SRL
Care este CUI-ul firmei LIVIU LIGHT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LIVIU LIGHT SRL este 22642435, iar codul de TVA este RO22642435. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/2849/2007, iar codul EUID este ROONRC.J23/2849/2007.
Unde are sediul LIVIU LIGHT SRL?
Sediul social al firmei LIVIU LIGHT SRL este în Str. STUDIOULUI, bl. A9, et. P, ap. 1, Loc. Buftea, Oraș Buftea, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LIVIU LIGHT SRL?
Activitatea principală a firmei LIVIU LIGHT SRL este „Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune”, cod CAEN 5911. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LIVIU LIGHT SRL?
LIVIU LIGHT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LIVIU LIGHT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 301). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LIVIU LIGHT SRL?
În 2025, LIVIU LIGHT SRL a raportat o cifră de afaceri de 553 mii lei și un profit net de 258 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LIVIU LIGHT SRL plătitoare de TVA?
Da. LIVIU LIGHT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.