LION MANAGEMENT SRL
Timișoara, bl. B8-B9, ap. B1103, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 687 mii lei, profit net 391 mii lei, 1 angajați.
Despre LION MANAGEMENT SRL
LION MANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2015 cu numărul J2015014315400 și codul unic de înregistrare (CUI) 35255716, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8240). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 687 mii lei (+23% față de 2024), un profit net de 391 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 471 mii lei la 687 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 35255716
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015014315400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 noiembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015014315400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.11.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 687 mii lei
- Profit net
- 391 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 391 mii lei
- Datorii
- 241 mii lei
- Active totale
- 632 mii lei
- Marjă netă
- 56,9%
- Cifră / angajat
- 687 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 127 mii | 75 mii | 19 mii | — | 29 mii | 471 mii | 502 mii | 533 mii | 559 mii | 687 mii |
| Venituri totale | 127 mii | 75 mii | 19 mii | 0 | 29 mii | 477 mii | 517 mii | 539 mii | 560 mii | 741 mii |
| Cheltuieli totale | 38 mii | 66 mii | 37 mii | 17 mii | 15 mii | 79 mii | 119 mii | 248 mii | 251 mii | 331 mii |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 9.021 | -18 mii | -17 mii | 14 mii | 398 mii | 397 mii | 291 mii | 309 mii | 410 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 6.782 | -18 mii | -17 mii | 13 mii | 388 mii | 393 mii | 286 mii | 298 mii | 391 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.798 | 44 mii | 31 mii | 18 mii | 5.519 | 5.774 | 360 mii | 269 mii | 183 mii | 235 mii |
| Active circulante | 82 mii | 21 mii | 1.852 | 569 | 24 mii | 399 mii | 650 mii | 203 mii | 265 mii | 395 mii |
| creanțe | 2 | 2 | — | 11 | 11 | 5.956 | 57 mii | 31 mii | 55 mii | 190 mii |
| casa și conturi la bănci | 82 mii | 21 mii | 1.852 | 558 | 24 mii | 393 mii | 593 mii | 173 mii | 210 mii | 204 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 5.276 | 5.764 | 2.620 |
| Datorii | 1.690 | 15 mii | 957 | 3.549 | 1.341 | 4.343 | 222 mii | 189 mii | 155 mii | 241 mii |
| Capitaluri proprii | 83 mii | 50 mii | 32 mii | 15 mii | 28 mii | 400 mii | 788 mii | 288 mii | 298 mii | 391 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 27 din 101 în județul București și locul 99 din 370 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8240 – Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..
Firme similare din județul București
- J-LOBBER SRL · București Sector 1881 mii lei · 0 ang.
- GEMI PRO CONSULT SRL · București Sector 2870 mii lei · 1 ang.
- ECHIPA RENET SRL · București Sector 3862 mii lei · 1 ang.
- SEM TEAM PARTENER SRL · București Sector 1856 mii lei · 8 ang.
- PETERSIME S.R.L. · București Sector 6801 mii lei · 1 ang.
- INTEGRAL LEGAL SOLUTIONS SRL · București Sector 3771 mii lei · 4 ang.
- GUSTAV FREIGHT S.R.L. · București Sector 2717 mii lei · 1 ang.
- 2R SMART SERVICES S.R.L. · București Sector 3499 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8240 – Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre LION MANAGEMENT SRL
Care este CUI-ul firmei LION MANAGEMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LION MANAGEMENT SRL este 35255716, iar codul de TVA este RO35255716. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015014315400, iar codul EUID este ROONRC.J2015014315400.
Unde are sediul LION MANAGEMENT SRL?
Sediul social al firmei LION MANAGEMENT SRL este în Timișoara, bl. B8-B9, ap. B1103, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LION MANAGEMENT SRL?
Activitatea principală a firmei LION MANAGEMENT SRL este „Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8240. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LION MANAGEMENT SRL?
LION MANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LION MANAGEMENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LION MANAGEMENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LION MANAGEMENT SRL?
În 2025, LION MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 687 mii lei și un profit net de 391 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LION MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. LION MANAGEMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.