LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.
DR. CONSTANTIN ANGELESCU, bl. S60, sc. 3, ap. 6, Municipiul Craiova, Dolj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 500 mii lei, profit net 103 mii lei, 1 angajați.
Despre LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.
LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2018 cu numărul J16/2394/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 40078734, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Fabricarea altor echipamente electrice” (cod CAEN 2790). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 500 mii lei (-49% față de 2024), un profit net de 103 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 356 mii lei la 500 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 40078734
- Nr. Registrul Comerțului
- J16/2394/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 octombrie 2018
- EUID
- ROONRC.J16/2394/2018
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.02.2021
din 01.02.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 500 mii lei
- Profit net
- 103 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 220 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 20,6%
- Cifră / angajat
- 500 mii lei
-49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 72 mii | 356 mii | 1 mil | 2 mil | 980 mii | 500 mii |
| Venituri totale | 0 | 8.000 | 105 mii | 424 mii | 1,3 mil | 1,9 mil | 945 mii | 592 mii |
| Cheltuieli totale | — | 9.267 | 102 mii | 228 mii | 608 mii | 625 mii | 800 mii | 480 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | -1.267 | 3.423 | 196 mii | 670 mii | 1,3 mil | 145 mii | 112 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | -1.267 | 2.703 | 192 mii | 659 mii | 1,3 mil | 117 mii | 103 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 5 | 5 | 5 | 5 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 158 mii | 105 mii | 124 mii | 115 mii | 85 mii | 55 mii |
| Active circulante | 200 | 200 mii | 60 mii | 262 mii | 1 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | — | — | — | 15 mii | 149 mii | 67 mii | — | 79 mii |
| creanțe | — | 199 mii | 48 mii | 166 mii | 677 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 200 | 933 | 12 mii | 81 mii | 184 mii | 365 mii | 383 mii | 28 mii |
| Datorii | 0 | 10 mii | 59 mii | 69 mii | 422 mii | 682 mii | 1,5 mil | 1,1 mil |
| Venituri în avans | — | 191 mii | 157 mii | 105 mii | 53 mii | 24 mii | 17 mii | 9.790 |
| Capitaluri proprii | 200 | -1.067 | 1.636 | 194 mii | 660 mii | 1,3 mil | 117 mii | 220 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 4 în județul Dolj și locul 80 din 124 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2790 – Fabricarea altor echipamente electrice.
Firme similare din județul Dolj
- ELIND SRL · Craiova2,8 mil lei · 11 ang.
- HPC HIGH PRECISION CABLE HARNESSES S.R.L. · Breasta1,5 mil lei · 16 ang.
- ELECTRICAL SIGNAL EVERYWHERE SRL · Craiova51 mii lei · 0 ang.
- CORBOTRONIC S.R.L. · Craiova0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2790 – Fabricarea altor echipamente electrice
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
Întrebări frecvente despre LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.
Care este CUI-ul firmei LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. este 40078734, iar codul de TVA este RO40078734. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J16/2394/2018, iar codul EUID este ROONRC.J16/2394/2018.
Unde are sediul LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.?
Sediul social al firmei LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. este în DR. CONSTANTIN ANGELESCU, bl. S60, sc. 3, ap. 6, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.?
Activitatea principală a firmei LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. este „Fabricarea altor echipamente electrice”, cod CAEN 2790.
Când a fost înființată LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.?
LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2018, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Craiova sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.?
În 2025, LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 500 mii lei și un profit net de 103 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.