LIFT LOGICS SRL
CARANSEBEȘULUI, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 305 mii lei, profit net 4.001 lei, 1 angajați.
Despre LIFT LOGICS SRL
LIFT LOGICS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2004 cu numărul J11/608/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16657954, cu sediul în Reșița, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Alte lucrări de instalații pentru construcții” (cod CAEN 4329). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 305 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 4.001 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 197 mii lei la 305 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16657954
- Nr. Registrul Comerțului
- J11/608/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 august 2004
- EUID
- ROONRC.J11/608/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 305 mii lei
- Profit net
- 4.001 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 4.241 lei
- Datorii
- 210 mii lei
- Active totale
- 214 mii lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 305 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 98% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 157 mii | 158 mii | 230 mii | 227 mii | 192 mii | 197 mii | 299 mii | 300 mii | 273 mii | 305 mii |
| Venituri totale | 157 mii | 161 mii | 251 mii | 235 mii | 193 mii | 197 mii | 311 mii | 300 mii | 273 mii | 305 mii |
| Cheltuieli totale | 53 mii | 47 mii | 51 mii | 108 mii | 113 mii | 93 mii | 78 mii | 55 mii | 271 mii | 300 mii |
| Profit / pierdere brută | 105 mii | 114 mii | 200 mii | 127 mii | 80 mii | 103 mii | 232 mii | 245 mii | 2.062 | 4.750 |
| Profit / pierdere netă | 102 mii | 113 mii | 197 mii | 125 mii | 79 mii | 102 mii | 229 mii | 242 mii | 1.739 | 4.001 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 39 mii | 27 mii | 15 mii | 2.075 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 310 mii | 425 mii | 636 mii | 778 mii | 859 mii | 219 mii | 424 mii | 278 mii | 144 mii | 214 mii |
| creanțe | 109 mii | 107 mii | 158 mii | 105 mii | 109 mii | 108 mii | 300 mii | 225 mii | 113 mii | 134 mii |
| casa și conturi la bănci | 201 mii | 318 mii | 477 mii | 673 mii | 750 mii | 110 mii | 124 mii | 53 mii | 31 mii | 80 mii |
| Datorii | 13 mii | 2.263 | 4.391 | 9.617 | 9.496 | 12 mii | 195 mii | 36 mii | 142 mii | 210 mii |
| Capitaluri proprii | 337 mii | 449 mii | 646 mii | 770 mii | 849 mii | 207 mii | 229 mii | 242 mii | 1.979 | 4.241 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 9 în județul Caraș-Severin și locul 173 din 395 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4329 – Alte lucrări de instalații pentru construcții.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- SERVICII TEHNICE INSTALAȚII ASCENSOARE S.R.L. · Reșița367 mii lei · 1 ang.
- INTER ELECTRIC SISTEM CONCEPT S.R.L. · Reșița332 mii lei · 1 ang.
- INTER LOGICS SRL · Reșița323 mii lei · 1 ang.
- GENERAL ELECTRIC SRL · Reșița244 mii lei · 1 ang.
- C.A.A. TEHNIK ISOL. SRL · Buchin189 mii lei · 1 ang.
- NICO-MILEVA & IONUȚ S.R.L. · Radimna (com. Pojejena)45 mii lei · 0 ang.
- D.T.K. DISOFLEX SRL · Caransebeș25 mii lei · 1 ang.
- IRE BRILLIANT BUILDING S.R.L. · Ciuta (com. Obreja)500 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4329 – Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Întrebări frecvente despre LIFT LOGICS SRL
Care este CUI-ul firmei LIFT LOGICS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LIFT LOGICS SRL este 16657954. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J11/608/2004, iar codul EUID este ROONRC.J11/608/2004.
Unde are sediul LIFT LOGICS SRL?
Sediul social al firmei LIFT LOGICS SRL este în CARANSEBEȘULUI, Municipiul Reșița, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LIFT LOGICS SRL?
Activitatea principală a firmei LIFT LOGICS SRL este „Alte lucrări de instalații pentru construcții”, cod CAEN 4329. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LIFT LOGICS SRL?
LIFT LOGICS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LIFT LOGICS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0255 *** 722). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LIFT LOGICS SRL?
În 2025, LIFT LOGICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 305 mii lei și un profit net de 4.001 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LIFT LOGICS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, LIFT LOGICS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.