LIDER TERMO PLAST SRL
Sat Valea Lupșii, Comuna Lupșa, Alba
În 2025: cifra de afaceri 560 mii lei, profit net 3.038 lei, 2 angajați.
Despre LIDER TERMO PLAST SRL
LIDER TERMO PLAST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2016 cu numărul J2016000209015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35708906, cu sediul în Valea Lupșii (com. Lupșa), județul Alba. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 560 mii lei (+43% față de 2024), un profit net de 3.038 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 146 mii lei la 560 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 35708906
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000209015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 februarie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000209015
- Cod poștal
- 517433
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.12.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 560 mii lei
- Profit net
- 3.038 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -165 mii lei
- Datorii
- 270 mii lei
- Active totale
- 106 mii lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 280 mii lei
+43% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (256%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 263 mii | 350 mii | 244 mii | 268 mii | 199 mii | 146 mii | 344 mii | 476 mii | 392 mii | 560 mii |
| Venituri totale | 263 mii | 352 mii | 247 mii | 270 mii | 204 mii | 153 mii | 345 mii | 480 mii | 392 mii | 560 mii |
| Cheltuieli totale | 225 mii | 354 mii | 289 mii | 342 mii | 230 mii | 183 mii | 350 mii | 480 mii | 387 mii | 546 mii |
| Profit / pierdere brută | 38 mii | -1.686 | -42 mii | -72 mii | -26 mii | -31 mii | -5.271 | -447 | 5.313 | 14 mii |
| Profit / pierdere netă | 35 mii | -5.207 | -44 mii | -75 mii | -29 mii | -34 mii | -8.639 | -5.246 | -1.513 | 3.038 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 3.800 | 5.712 | 15 mii | 18 mii | 17 mii | 14 mii | 15 mii | 16 mii | 12 mii | 13 mii |
| Active circulante | 36 mii | 83 mii | 55 mii | 44 mii | 21 mii | 58 mii | 50 mii | 23 mii | 121 mii | 92 mii |
| din care stocuri | 348 | 8.484 | 52 mii | 39 mii | 4.602 | 26 mii | 28 mii | 4.827 | 111 mii | 84 mii |
| creanțe | 2.617 | 17 mii | 1.917 | 4.355 | 3.875 | 13 mii | 9.680 | 400 | — | 1.325 |
| casa și conturi la bănci | 33 mii | 58 mii | 436 | 387 | 12 mii | 19 mii | 12 mii | 18 mii | 11 mii | 6.965 |
| Datorii | 4.668 | 58 mii | 84 mii | 151 mii | 156 mii | 224 mii | 226 mii | 205 mii | 301 mii | 270 mii |
| Capitaluri proprii | 35 mii | 30 mii | -14 mii | -89 mii | -118 mii | -152 mii | -161 mii | -166 mii | -168 mii | -165 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 43 din 147 în județul Alba și locul 2.989 din 10.462 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Alba
- SC ANTONIA COLLECTION SRL · Alba Iulia659 mii lei · 2 ang.
- SANSIL FRUCT S.R.L. · Colțești (com. Rimetea)606 mii lei · 2 ang.
- PAX MAX NETWORK S.R.L. · Alba Iulia589 mii lei · 1 ang.
- VADIS TRADE SRL · Sebeș536 mii lei · 2 ang.
- ORIENT COMPANY SRL · Cugir535 mii lei · 3 ang.
- MING XIANG S.R.L. · Cugir495 mii lei · 2 ang.
- ZETCONS SRL · Vințu De Jos473 mii lei · 1 ang.
- LARYMAR STAR SRL · Bucerdea Vinoasă (com. Ighiu)467 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13794/211/202512.06.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre LIDER TERMO PLAST SRL
Care este CUI-ul firmei LIDER TERMO PLAST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LIDER TERMO PLAST SRL este 35708906, iar codul de TVA este RO35708906. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000209015, iar codul EUID este ROONRC.J2016000209015.
Unde are sediul LIDER TERMO PLAST SRL?
Sediul social al firmei LIDER TERMO PLAST SRL este în Sat Valea Lupșii, Comuna Lupșa, Alba, Valea Lupșii (com. Lupșa), județul Alba, cod poștal 517433, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LIDER TERMO PLAST SRL?
Activitatea principală a firmei LIDER TERMO PLAST SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LIDER TERMO PLAST SRL?
LIDER TERMO PLAST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LIDER TERMO PLAST SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LIDER TERMO PLAST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Valea Lupșii (com. Lupșa) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LIDER TERMO PLAST SRL?
În 2025, LIDER TERMO PLAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 560 mii lei și un profit net de 3.038 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LIDER TERMO PLAST SRL plătitoare de TVA?
Da. LIDER TERMO PLAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.