LEONARD CONST SRL
- -, Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad
În 2025: cifra de afaceri 4,5 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 4 angajați.
Despre LEONARD CONST SRL
LEONARD CONST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1998 cu numărul J02/159/1998 și codul unic de înregistrare (CUI) 10341048, cu sediul în Sânleani (com. Livada), județul Arad. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,5 mil lei (+293% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 774 mii lei la 4,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 martie 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 10341048
- Nr. Registrul Comerțului
- J02/159/1998
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 martie 1998
- EUID
- ROONRC.J02/159/1998
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 23.03.1998
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,5 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 811 mii lei
- Datorii
- 982 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 27%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+293% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 85 mii | 114 mii | 243 mii | 383 mii | 447 mii | 774 mii | 945 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 4,5 mil |
| Venituri totale | 85 mii | 114 mii | 243 mii | 388 mii | 447 mii | 777 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 4,5 mil |
| Cheltuieli totale | 98 mii | 162 mii | 249 mii | 398 mii | 428 mii | 831 mii | 967 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 3 mil |
| Profit / pierdere brută | -14 mii | -48 mii | -6.061 | -9.856 | 20 mii | -53 mii | 69 mii | 20 mii | 41 mii | 1,4 mil |
| Profit / pierdere netă | -14 mii | -49 mii | -8.491 | -14 mii | 16 mii | -61 mii | 58 mii | 8.916 | 11 mii | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 5.812 | 9.343 | 2.631 | 105 mii | 91 mii | 67 mii | 27 mii | 220 mii | 172 mii | 218 mii |
| Active circulante | 103 mii | 102 mii | 171 mii | 147 mii | 195 mii | 211 mii | 402 mii | 293 mii | 418 mii | 1,6 mil |
| din care stocuri | 80 mii | 98 mii | 131 mii | 137 mii | 164 mii | 172 mii | 248 mii | 246 mii | 328 mii | 401 mii |
| creanțe | 3.100 | 351 | 1.116 | 1.274 | 5.845 | 18 mii | 21 mii | 40 mii | 62 mii | 184 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 3.299 | 39 mii | 7.864 | 25 mii | 22 mii | 132 mii | 6.259 | 28 mii | 990 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | — |
| Datorii | 465 mii | 517 mii | 599 mii | 690 mii | 709 mii | 786 mii | 877 mii | 951 mii | 1 mil | 982 mii |
| Capitaluri proprii | -357 mii | -406 mii | -415 mii | -428 mii | -412 mii | -474 mii | -415 mii | -404 mii | -398 mii | 811 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 383 în județul Arad și locul 540 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Arad
- G.M.A. GRIGMAR FAMILY SRL · Sântana5,3 mil lei · 17 ang.
- BOGDAN BATIMENT SRL · Arad4,8 mil lei · 12 ang.
- DOMIFASSADENBAU S.R.L. · Vinga4 mil lei · 16 ang.
- INTEGRAL CONSTRUCT GRUP SRL · Arad3,9 mil lei · 11 ang.
- 8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L. · Arad3,9 mil lei · 17 ang.
- PAV & RED CHEIA CONSTRUCT SRL · Arad3,7 mil lei · 10 ang.
- SERVPAL CONSTRUCT S.R.L. · Vinga3,5 mil lei · 5 ang.
- BYGG OG BRANNSIKKERHET AKERSHUS AS FOSSER SUCURSALA ARAD · Arad3,5 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3090/108/202531.10.2025
concordat preventiv
Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2243/246/202410.06.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Ineu · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre LEONARD CONST SRL
Care este CUI-ul firmei LEONARD CONST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LEONARD CONST SRL este 10341048, iar codul de TVA este RO10341048. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J02/159/1998, iar codul EUID este ROONRC.J02/159/1998.
Unde are sediul LEONARD CONST SRL?
Sediul social al firmei LEONARD CONST SRL este în - -, Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad, Sânleani (com. Livada), județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LEONARD CONST SRL?
Activitatea principală a firmei LEONARD CONST SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LEONARD CONST SRL?
LEONARD CONST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LEONARD CONST SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LEONARD CONST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sânleani (com. Livada) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LEONARD CONST SRL?
În 2025, LEONARD CONST SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,5 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LEONARD CONST SRL plătitoare de TVA?
Da. LEONARD CONST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 martie 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.