LEMPES-CONSTRUCT SRL
Str. ZIZINULUI, Comuna Tărlungeni, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, pierdere netă 353 mii lei, 13 angajați.
Despre LEMPES-CONSTRUCT SRL
LEMPES-CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 1995 cu numărul J08/1158/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 8310775, cu sediul în Tărlungeni, județul Brașov. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+137% față de 2024), o pierdere netă de 353 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,1 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 8310775
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/1158/1995
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 septembrie 1995
- EUID
- ROONRC.J08/1158/1995
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.09.1996
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Săcele
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Pierdere netă
- 353 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- -620 mii lei
- Datorii
- 961 mii lei
- Active totale
- 341 mii lei
- Marjă netă
- -30,2%
- Cifră / angajat
- 90 mii lei
+137% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (282%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 996 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 640 mii | 495 mii | 1,2 mil |
| Venituri totale | 1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 2 mil | 1,2 mil | 3,3 mil | 678 mii | 495 mii | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 816 mii | 1 mil | 887 mii | 1,1 mil | 998 mii | 868 mii | 768 mii | 748 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 185 mii | 209 mii | 444 mii | 827 mii | 200 mii | 2,4 mil | -90 mii | -253 mii | -353 mii |
| Profit / pierdere netă | 159 mii | 194 mii | 431 mii | 807 mii | 189 mii | 2,4 mil | -96 mii | -253 mii | -353 mii |
| Număr mediu de angajați | 20 | 17 | 14 | 14 | 13 | 7 | 7 | 7 | 13 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 93 mii | 22 mii | 10 mii | — |
| Active circulante | 394 mii | 604 mii | 808 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 521 mii | 150 mii | 272 mii | 341 mii |
| din care stocuri | 34 mii | 56 mii | 62 mii | 79 mii | 92 mii | 117 | — | 1.724 | — |
| creanțe | 276 mii | 268 mii | 280 mii | 586 mii | 612 mii | 16 mii | 56 mii | 144 mii | 120 mii |
| casa și conturi la bănci | 84 mii | 280 mii | 466 mii | 477 mii | 393 mii | 505 mii | 94 mii | 127 mii | 221 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 62 | — |
| Datorii | 83 mii | 268 mii | 210 mii | 469 mii | 234 mii | 283 mii | 186 mii | 549 mii | 961 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 186 mii | 186 mii | 32 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 299 mii | -14 mii | -266 mii | -620 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.600 | 2.600 | 2.700 | 2.700 | 2.700 | 2.700 | 2.700 | 2.700 | 2.700 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 71 din 179 în județul Brașov și locul 1.053 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.
Firme similare din județul Brașov
- ORCA R & K S.R.L. · Ghimbav1,5 mil lei · 6 ang.
- ACASA LA DRACULA SRL · Poiana Brașov (mun. Brașov)1,4 mil lei · 7 ang.
- CASA DIN PODEE SRL · Brașov1,3 mil lei · 2 ang.
- HOTEL DIAMANT CITY SRL · Brașov1,3 mil lei · 8 ang.
- ENLIGHT TOURISM S.R.L. · Hărman1,1 mil lei · 1 ang.
- VILA MARIA SRL · Brașov1 mil lei · 3 ang.
- PRINCESS BUTIQUE M.D. SRL · Brașov923 mii lei · 4 ang.
- POIANA ALUNIS SA · Poiana Brașov (mun. Brașov)920 mii lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5610 Restaurante
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
- 9604 Activități de întreținere corporală
Întrebări frecvente despre LEMPES-CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei LEMPES-CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LEMPES-CONSTRUCT SRL este 8310775, iar codul de TVA este RO8310775. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/1158/1995, iar codul EUID este ROONRC.J08/1158/1995.
Unde are sediul LEMPES-CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei LEMPES-CONSTRUCT SRL este în Str. ZIZINULUI, Comuna Tărlungeni, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LEMPES-CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei LEMPES-CONSTRUCT SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LEMPES-CONSTRUCT SRL?
LEMPES-CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LEMPES-CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LEMPES-CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tărlungeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LEMPES-CONSTRUCT SRL?
În 2025, LEMPES-CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și o pierdere netă de 353 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LEMPES-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. LEMPES-CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.