LEMA TOTAL IMPEX SRL
DEZROBIRII, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 137 mii lei, pierdere netă 22 mii lei.
Despre LEMA TOTAL IMPEX SRL
LEMA TOTAL IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2015 cu numărul J22/1984/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35197860, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate” (cod CAEN 4762). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 137 mii lei (-47% față de 2024), o pierdere netă de 22 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 180 mii lei la 137 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 35197860
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/1984/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 noiembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J22/1984/2015
- Cod poștal
- 700143
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 19.01.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 137 mii lei
- Pierdere netă
- 22 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 164 mii lei
- Datorii
- 127 mii lei
- Active totale
- 291 mii lei
- Marjă netă
- -16,4%
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 320 mii | 277 mii | 273 mii | 336 mii | 247 mii | 180 mii | 98 mii | 147 mii | 258 mii | 137 mii |
| Venituri totale | 320 mii | 277 mii | 273 mii | 337 mii | 252 mii | 181 mii | 98 mii | 147 mii | 284 mii | 137 mii |
| Cheltuieli totale | 245 mii | 244 mii | 217 mii | 266 mii | 241 mii | 188 mii | 210 mii | 118 mii | 220 mii | 156 mii |
| Profit / pierdere brută | 75 mii | 33 mii | 56 mii | 71 mii | 11 mii | -6.665 | -112 mii | 29 mii | 65 mii | -19 mii |
| Profit / pierdere netă | 73 mii | 32 mii | 55 mii | 70 mii | 11 mii | -6.777 | -113 mii | 28 mii | 50 mii | -22 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | — | — | — | — | — | 1 | — |
| Active imobilizate | 24 mii | 24 mii | 65 mii | 65 mii | 65 mii | 65 mii | 65 mii | 207 mii | 270 mii | 187 mii |
| Active circulante | 98 mii | 179 mii | 206 mii | 236 mii | 234 mii | 200 mii | 79 mii | 113 mii | 84 mii | 99 mii |
| din care stocuri | 61 mii | 136 mii | 139 mii | 142 mii | 147 mii | 119 mii | -8 | — | — | 4.044 |
| creanțe | 11 mii | 20 mii | 15 mii | 59 mii | 61 mii | 73 mii | 65 mii | 95 mii | 64 mii | 87 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 23 mii | 52 mii | 35 mii | 25 mii | 7.368 | 13 mii | 17 mii | 19 mii | 8.330 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 2.269 | 19 mii | 5.010 |
| Datorii | 48 mii | 97 mii | 109 mii | 69 mii | 56 mii | 29 mii | 21 mii | 171 mii | 186 mii | 127 mii |
| Capitaluri proprii | 74 mii | 107 mii | 162 mii | 232 mii | 243 mii | 236 mii | 123 mii | 151 mii | 187 mii | 164 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 14 în județul Iași și locul 540 din 745 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4762 – Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate.
Firme similare din județul Iași
- SURSA SRL · Iași209 mii lei · 1 ang.
- ATS BROKER S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)136 mii lei · 1 ang.
- YSA MIHAELA SRL · Iași107 mii lei · 0 ang.
- TOMRAL COMPANY SRL · Pașcani35 mii lei · 1 ang.
- SMART IDEAL PRESS SRL · Rediu4.496 lei · 0 ang.
- PROD IMPRIM INTER SRL · Iași0 lei · 0 ang.
- MEDIA PRESS CENTER SRL · Iași0 lei · 0 ang.
- ALEX & GEOLLY SRL · Iași0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4762 – Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre LEMA TOTAL IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei LEMA TOTAL IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LEMA TOTAL IMPEX SRL este 35197860, iar codul de TVA este RO35197860. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1984/2015, iar codul EUID este ROONRC.J22/1984/2015.
Unde are sediul LEMA TOTAL IMPEX SRL?
Sediul social al firmei LEMA TOTAL IMPEX SRL este în DEZROBIRII, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700143, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LEMA TOTAL IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei LEMA TOTAL IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate”, cod CAEN 4762.
Când a fost înființată LEMA TOTAL IMPEX SRL?
LEMA TOTAL IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LEMA TOTAL IMPEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LEMA TOTAL IMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LEMA TOTAL IMPEX SRL?
În 2025, LEMA TOTAL IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 137 mii lei și o pierdere netă de 22 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LEMA TOTAL IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. LEMA TOTAL IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.