LEFTER CONSTRUCT SRL
POLONĂ, et. 1, ap. 3, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 25 mii lei, pierdere netă 48 mii lei, 1 angajați.
Despre LEFTER CONSTRUCT SRL
LEFTER CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 1994 cu numărul J1994000763395 și codul unic de înregistrare (CUI) 6203616, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 25 mii lei (-99% față de 2024), o pierdere netă de 48 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 411 mii lei la 25 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 septembrie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 6203616
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000763395
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 septembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000763395
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 26.09.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 25 mii lei
- Pierdere netă
- 48 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 380 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- -189,8%
- Cifră / angajat
- 25 mii lei
-99% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 99% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,4 mil | 1,5 mil | 704 mii | 368 mii | 433 mii | 411 mii | 1,2 mil | 741 mii | 1,8 mil | 25 mii |
| Venituri totale | 8,5 mil | 1,6 mil | 721 mii | 395 mii | 433 mii | 613 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 25 mii |
| Cheltuieli totale | 8,5 mil | 1,9 mil | 1 mil | 731 mii | 808 mii | 699 mii | 929 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 74 mii |
| Profit / pierdere brută | 17 mii | -319 mii | -299 mii | -336 mii | -375 mii | -87 mii | 77 mii | 7.534 | 32 mii | -48 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | -319 mii | -306 mii | -340 mii | -379 mii | -91 mii | 65 mii | 117 | 13 mii | -48 mii |
| Număr mediu de angajați | 25 | 15 | 12 | 9 | 6 | 8 | 9 | 9 | 9 | 1 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 737 mii | 604 mii | 353 mii | 540 mii | 770 mii | 666 mii | 641 mii | 698 mii | 656 mii |
| Active circulante | 2,3 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 870 mii | 1,3 mil | 795 mii | 746 mii |
| din care stocuri | 401 mii | 468 mii | 504 mii | 546 mii | 63 mii | 284 mii | 180 mii | 685 mii | 186 mii | 194 mii |
| creanțe | 971 mii | 1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 904 mii | 621 mii | 502 mii | 549 mii | 488 mii |
| casa și conturi la bănci | 929 mii | 215 mii | 119 mii | 41 mii | 84 mii | 34 mii | 68 mii | 96 mii | 59 mii | 64 mii |
| Cheltuieli în avans | 54 mii | 54 mii | 119 mii | 55 mii | 55 mii | 55 mii | 55 mii | 62 mii | 62 mii | 62 mii |
| Datorii | 1,6 mil | 906 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Venituri în avans | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 84 mii | 84 mii | 3.582 | 3.582 | 3.582 | 3.582 | 3.582 |
| Capitaluri proprii | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 820 mii | 441 mii | 350 mii | 415 mii | 415 mii | 428 mii | 380 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2.710 din 2.888 în județul București și locul 18.091 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- BAMAR UNIVERSAL S.R.L. · București Sector 626 mii lei · 3 ang.
- TERRASANT LOGISTICS S.R.L. · București Sector 326 mii lei · 0 ang.
- BICONS CONSTRUCT CONCEPT SRL · București Sector 426 mii lei · 0 ang.
- ISAL EDIL CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 325 mii lei · 1 ang.
- YDA SYNERGY S.R.L. · București Sector 225 mii lei · 0 ang.
- GRUNHART S.R.L. · București Sector 625 mii lei · 1 ang.
- SIGOR CONSTRUCTII AMENAJARI S.R.L. · București Sector 125 mii lei · 0 ang.
- PIERIKI CONSTRUCT SRL · București Sector 325 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12194/231/202409.07.2024
cerere necontencioasa RESTITUIRE CAUŢIUNE
Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 14325/231/201931.08.2023
pretenţii
Tribunalul Vrancea · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7413 Activități de design de interior
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre LEFTER CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei LEFTER CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LEFTER CONSTRUCT SRL este 6203616, iar codul de TVA este RO6203616. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000763395, iar codul EUID este ROONRC.J1994000763395.
Unde are sediul LEFTER CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei LEFTER CONSTRUCT SRL este în POLONĂ, et. 1, ap. 3, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LEFTER CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei LEFTER CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LEFTER CONSTRUCT SRL?
LEFTER CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LEFTER CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 957). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LEFTER CONSTRUCT SRL?
În 2025, LEFTER CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 25 mii lei și o pierdere netă de 48 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LEFTER CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. LEFTER CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 septembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.