Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare15 ani pe piață

LAZLEN WALD SRL

CUI 28045800J26/140/2011

Str. LINIȘTEI, Loc. Sovata, Oraș Sovata, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 91 mii lei, pierdere netă 497 lei.

Despre LAZLEN WALD SRL

LAZLEN WALD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2011 cu numărul J26/140/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28045800, cu sediul în Sovata, județul Mureș. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 91 mii lei (-61% față de 2024), o pierdere netă de 497 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 349 mii lei la 91 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 februarie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
28045800
Nr. Registrul Comerțului
J26/140/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 februarie 2011
EUID
ROONRC.J26/140/2011
Cod poștal
545500

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 21.02.2011

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sovata

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
91 mii lei

-61% față de 2024

Pierdere netă
497 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
53 mii lei
Datorii
0 lei
Active totale
53 mii lei
Marjă netă
-0,5%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 61% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 474.253 lei; pierdere netă 57.588 lei20162017: cifra de afaceri 464.142 lei; profit net 20.936 lei20172018: cifra de afaceri 449.886 lei; profit net 4.060 lei20182019: cifra de afaceri 275.096 lei; profit net 78.215 lei20192020: cifra de afaceri 166.691 lei; profit net 57.875 lei20202021: cifra de afaceri 349.097 lei; profit net 64.708 lei20212022: cifra de afaceri 711.482 lei; profit net 267.238 lei20222023: cifra de afaceri 458.996 lei; profit net 8.043 lei20232024: cifra de afaceri 236.738 lei; pierdere netă 15.716 lei20242025: cifra de afaceri 91.407 lei; pierdere netă 497 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă474 mii464 mii450 mii275 mii167 mii349 mii711 mii459 mii237 mii91 mii
Venituri totale474 mii464 mii457 mii275 mii280 mii349 mii712 mii459 mii239 mii92 mii
Cheltuieli totale532 mii439 mii448 mii193 mii221 mii274 mii428 mii446 mii253 mii92 mii
Profit / pierdere brută-58 mii26 mii9.08682 mii59 mii75 mii284 mii13 mii-15 mii-110
Profit / pierdere netă-58 mii21 mii4.06078 mii58 mii65 mii267 mii8.043-16 mii-497
Număr mediu de angajați752111111—
Active imobilizate15 mii16 mii12 mii8.3942.7501.39531 mii21 mii14 mii4.353
Active circulante31 mii15 mii70 mii138 mii180 mii224 mii414 mii84 mii56 mii48 mii
din care stocuri4.9648.23044 mii12 mii10 mii——11 mii1.378—
creanțe25 mii4.5218.57120 mii25 mii5634 mii33 mii15 mii31 mii
casa și conturi la bănci1.5261.98618 mii106 mii144 mii224 mii380 mii40 mii39 mii17 mii
Cheltuieli în avans————————926478
Datorii85 mii49 mii96 mii82 mii60 mii39 mii036 mii18 mii0
Capitaluri proprii-39 mii-18 mii-14 mii64 mii122 mii187 mii446 mii69 mii53 mii53 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 82 din 95 în județul Mureș și locul 2.788 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.

Firme similare din județul Mureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră

  • 0170 Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Întrebări frecvente despre LAZLEN WALD SRL

Care este CUI-ul firmei LAZLEN WALD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LAZLEN WALD SRL este 28045800, iar codul de TVA este RO28045800. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/140/2011, iar codul EUID este ROONRC.J26/140/2011.

Unde are sediul LAZLEN WALD SRL?

Sediul social al firmei LAZLEN WALD SRL este în Str. LINIȘTEI, Loc. Sovata, Oraș Sovata, Mureș, județul Mureș, cod poștal 545500, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LAZLEN WALD SRL?

Activitatea principală a firmei LAZLEN WALD SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LAZLEN WALD SRL?

LAZLEN WALD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LAZLEN WALD SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 686). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LAZLEN WALD SRL?

În 2025, LAZLEN WALD SRL a raportat o cifră de afaceri de 91 mii lei și o pierdere netă de 497 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LAZLEN WALD SRL plătitoare de TVA?

Da. LAZLEN WALD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 februarie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează