Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA27 ani pe piață

LAVIFAN SRL

CUI 11350940J22/1241/1998

Str. STRUGURILOR, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 915 mii lei, profit net 66 mii lei, 11 angajați.

Despre LAVIFAN SRL

LAVIFAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 1998 cu numărul J22/1241/1998 și codul unic de înregistrare (CUI) 11350940, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 915 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 66 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 991 mii lei la 915 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 ianuarie 1999.

Date de identificare

CUI
11350940
Nr. Registrul Comerțului
J22/1241/1998
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
17 decembrie 1998
EUID
ROONRC.J22/1241/1998
Cod poștal
700616

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.01.1999

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
915 mii lei

-1% față de 2024

Profit net
66 mii lei
Angajați (medie)
11
Capitaluri proprii
141 mii lei
Datorii
85 mii lei
Active totale
242 mii lei
Marjă netă
7,3%
Cifră / angajat
83 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 719.692 lei; profit net 43.103 lei20162017: cifra de afaceri 711.682 lei; pierdere netă 50.040 lei20172018: cifra de afaceri 704.157 lei; profit net 57.585 lei20182019: cifra de afaceri 782.598 lei; pierdere netă 51.643 lei20192020: cifra de afaceri 913.695 lei; profit net 82.547 lei20202021: cifra de afaceri 990.734 lei; profit net 26.821 lei20212022: cifra de afaceri 1.030.211 lei; profit net 28.265 lei20222023: cifra de afaceri 1.120.900 lei; profit net 134.332 lei20232024: cifra de afaceri 921.576 lei; profit net 23.048 lei20242025: cifra de afaceri 915.209 lei; profit net 66.457 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă720 mii712 mii704 mii783 mii914 mii991 mii1 mil1,1 mil922 mii915 mii
Venituri totale720 mii712 mii704 mii783 mii936 mii991 mii1 mil1,1 mil922 mii917 mii
Cheltuieli totale668 mii755 mii639 mii826 mii845 mii955 mii992 mii976 mii878 mii826 mii
Profit / pierdere brută51 mii-43 mii65 mii-44 mii91 mii36 mii38 mii145 mii44 mii91 mii
Profit / pierdere netă43 mii-50 mii58 mii-52 mii83 mii27 mii28 mii134 mii23 mii66 mii
Număr mediu de angajați15141212161617121211
Active imobilizate36 mii16 mii6.0108.94153 mii47 mii38 mii20 mii7.5013.068
Active circulante137 mii121 mii190 mii161 mii206 mii245 mii276 mii212 mii206 mii239 mii
din care stocuri12 mii6.9082.723—2.01716 mii28 mii30 mii30 mii30 mii
creanțe47 mii67 mii81 mii120 mii151 mii46 mii114 mii158 mii19 mii93 mii
casa și conturi la bănci78 mii47 mii106 mii42 mii53 mii184 mii134 mii24 mii157 mii115 mii
Cheltuieli în avans——————151151151151
Datorii15 mii30 mii31 mii57 mii54 mii44 mii149 mii70 mii98 mii85 mii
Venituri în avans————8.40325 mii8.40316 mii17 mii17 mii
Capitaluri proprii157 mii107 mii165 mii113 mii196 mii223 mii158 mii147 mii98 mii141 mii
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 75 din 346 în județul Iași și locul 2.065 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre LAVIFAN SRL

Care este CUI-ul firmei LAVIFAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LAVIFAN SRL este 11350940, iar codul de TVA este RO11350940. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1241/1998, iar codul EUID este ROONRC.J22/1241/1998.

Unde are sediul LAVIFAN SRL?

Sediul social al firmei LAVIFAN SRL este în Str. STRUGURILOR, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700616, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LAVIFAN SRL?

Activitatea principală a firmei LAVIFAN SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322.

Când a fost înființată LAVIFAN SRL?

LAVIFAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 1998, deci are 27 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LAVIFAN SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LAVIFAN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are LAVIFAN SRL?

În 2025, LAVIFAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 915 mii lei și un profit net de 66 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LAVIFAN SRL plătitoare de TVA?

Da. LAVIFAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 ianuarie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează