Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAînființată anul acesta

LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.

CUI 52975776J2025090874001

Garoafei, Sat Saveni, Comuna Gropnița, Iași

În 2025: cifra de afaceri 7.950 lei, profit net 6.002 lei, 0 angajați.

Despre LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.

LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 2025 cu numărul J2025090874001 și codul unic de înregistrare (CUI) 52975776, cu sediul în Saveni (com. Gropnița), județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de pardosire și placare a pereților” (cod CAEN 4333). Firma este înființată de mai puțin de un an. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7.950 lei, un profit net de 6.002 lei și 0 angajați (număr mediu). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
52975776
Nr. Registrul Comerțului
J2025090874001
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 noiembrie 2025
EUID
ROONRC.J2025090874001
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
7.950 lei
Profit net
6.002 lei
Angajați (medie)
0
Capitaluri proprii
6.502 lei
Datorii
1.818 lei
Active totale
8.320 lei
Marjă netă
75,5%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă7.950
Venituri totale7.950
Cheltuieli totale1.870
Profit / pierdere brută6.080
Profit / pierdere netă6.002
Active circulante8.320
creanțe3.000
casa și conturi la bănci5.320
Datorii1.818
Capitaluri proprii6.502
din care capital subscris vărsat500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 68 din 68 în județul Iași și locul 2.053 din 2.147 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Întrebări frecvente despre LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. este 52975776. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025090874001, iar codul EUID este ROONRC.J2025090874001.

Unde are sediul LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. este în Garoafei, Sat Saveni, Comuna Gropnița, Iași, Saveni (com. Gropnița), județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de pardosire și placare a pereților”, cod CAEN 4333. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.?

LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 2025.

Cum pot contacta firma LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 554). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7.950 lei și un profit net de 6.002 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, LAUR UNGUREANU CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează