LATINO RING SRL
DIGULUI, Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomița
În 2025: cifra de afaceri 774 mii lei, profit net 127 mii lei, 3 angajați.
Despre LATINO RING SRL
LATINO RING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2000 cu numărul J21/92/2000 și codul unic de înregistrare (CUI) 13233229, cu sediul în Giurgeni, județul Ialomița. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5610). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 774 mii lei (+283% față de 2024), un profit net de 127 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 774 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 13233229
- Nr. Registrul Comerțului
- J21/92/2000
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 iulie 2000
- EUID
- ROONRC.J21/92/2000
- Cod poștal
- 927135
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.2000
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Feteşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 774 mii lei
- Profit net
- 127 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 193 mii lei
- Datorii
- 310 mii lei
- Active totale
- 503 mii lei
- Marjă netă
- 16,4%
- Cifră / angajat
- 258 mii lei
+283% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 29 mii | 210 mii | 303 mii | 488 mii | 890 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 912 mii | 202 mii | 774 mii |
| Venituri totale | 29 mii | 210 mii | 306 mii | 491 mii | 894 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 918 mii | 203 mii | 774 mii |
| Cheltuieli totale | 54 mii | 150 mii | 299 mii | 288 mii | 614 mii | 841 mii | 1,3 mil | 775 mii | 510 mii | 633 mii |
| Profit / pierdere brută | -25 mii | 60 mii | 6.415 | 204 mii | 280 mii | 494 mii | 466 mii | 143 mii | -306 mii | 141 mii |
| Profit / pierdere netă | -26 mii | 58 mii | 3.359 | 199 mii | 271 mii | 480 mii | 448 mii | 133 mii | -308 mii | 127 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 4.403 | 4.403 | 53 mii | 38 mii | 53 mii | 29 mii | 90 mii | 70 mii | 59 mii | 73 mii |
| Active circulante | 12 mii | 174 mii | 211 mii | 279 mii | 527 mii | 1,1 mil | 889 mii | 439 mii | 232 mii | 430 mii |
| din care stocuri | 6.299 | 9.642 | 32 mii | 52 mii | 33 mii | 10 mii | 5.137 | 38 mii | — | 9.527 |
| creanțe | 4.671 | 142 mii | 174 mii | 143 mii | 129 mii | 412 mii | 465 mii | 387 mii | 209 mii | 419 mii |
| casa și conturi la bănci | 909 | 22 mii | 4.547 | 84 mii | 365 mii | 649 mii | 419 mii | 15 mii | 23 mii | 1.314 |
| Cheltuieli în avans | 14 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 92 mii | 183 mii | 265 mii | 120 mii | 112 mii | 151 mii | 83 mii | 80 mii | 169 mii | 310 mii |
| Capitaluri proprii | -62 mii | -4.511 | -1.151 | 197 mii | 468 mii | 949 mii | 897 mii | 430 mii | 122 mii | 193 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 51 în județul Ialomița și locul 1.039 din 4.101 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5610 – Restaurante.
Firme similare din județul Ialomița
- S.M.S. IDEAL S.R.L. · Movilița817 mii lei · 1 ang.
- SIMCI SERV S.R.L. · Slobozia803 mii lei · 3 ang.
- RACMAN SRL · Slobozia745 mii lei · 9 ang.
- STEF & CRIS SRL · Movilița539 mii lei · 3 ang.
- IL NONNO S.R.L. · Dridu511 mii lei · 4 ang.
- CASA SPANIOLĂ S.R.L. · Slobozia510 mii lei · 3 ang.
- GUST BUN FOOD S.R.L. · Roșiori451 mii lei · 3 ang.
- TAMARA LMA MMM S.R.L. · Țăndărei422 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 30693/212/202627.08.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 2966/229/202612.06.2026
plângere contravenţională P.V. SERIA ISACI067PJ NR. 2600000210/11.05.2026
Judecătoria Fetesti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 2754/229/202602.06.2026
plângere contravenţională P.V. SERIA ISACI 067PJ NR. 2600000194/26.04.2026
Judecătoria Fetesti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 5274/229/202510.12.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Fetesti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 1201/229/202521.03.2025
plângere contravenţională PV. SERIA ISACI067PJ, NR. 2500000007/24.02.2025
Judecătoria Fetesti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 2707/312/202304.05.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Slobozia · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5610 – Restaurante
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre LATINO RING SRL
Care este CUI-ul firmei LATINO RING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LATINO RING SRL este 13233229, iar codul de TVA este RO13233229. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J21/92/2000, iar codul EUID este ROONRC.J21/92/2000.
Unde are sediul LATINO RING SRL?
Sediul social al firmei LATINO RING SRL este în DIGULUI, Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomița, județul Ialomița, cod poștal 927135, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LATINO RING SRL?
Activitatea principală a firmei LATINO RING SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LATINO RING SRL?
LATINO RING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LATINO RING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru LATINO RING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Giurgeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are LATINO RING SRL?
În 2025, LATINO RING SRL a raportat o cifră de afaceri de 774 mii lei și un profit net de 127 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LATINO RING SRL plătitoare de TVA?
Da. LATINO RING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.