LANIASPORT S.R.L.
G-RAL EREMIA GRIGORESCU, București Sectorul 1, București
A primit finanțare publică (7 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 123 mil lei, profit net 1,9 mil lei, 201 angajați.
Despre LANIASPORT S.R.L.
LANIASPORT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2020 cu numărul J2020001461404 și codul unic de înregistrare (CUI) 32748604, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 123 mil lei (+24% față de 2024), un profit net de 1,9 mil lei și 201 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 61 mil lei la 123 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 februarie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32748604
- Nr. Registrul Comerțului
- J2020001461404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 februarie 2020
- EUID
- ROONRC.J2020001461404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 20.02.2014
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 123 mil lei
- Profit net
- 1,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 201
- Capitaluri proprii
- 7,1 mil lei
- Datorii
- 56,2 mil lei
- Active totale
- 63,3 mil lei
- Marjă netă
- 1,6%
- Cifră / angajat
- 610 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12,3 mil | 19,7 mil | 26,4 mil | 39 mil | 38 mil | 61 mil | 102 mil | 112 mil | 99 mil | 123 mil |
| Venituri totale | 12,3 mil | 19,7 mil | 26,5 mil | 39,1 mil | 38,4 mil | 61,9 mil | 103 mil | 113 mil | 99,8 mil | 123 mil |
| Cheltuieli totale | 10,1 mil | 16,9 mil | 25,9 mil | 36,8 mil | 38,4 mil | 59,6 mil | 98,1 mil | 110 mil | 103 mil | 121 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,2 mil | 2,7 mil | 575 mii | 2,4 mil | 24 mii | 2,2 mil | 4,5 mil | 3,4 mil | -3 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,9 mil | 2,4 mil | 486 mii | 2 mil | 4.607 | 2 mil | 3,9 mil | 3 mil | -3 mil | 1,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 35 | 55 | 79 | 114 | 135 | 158 | 184 | 199 | 195 | 201 |
| Active imobilizate | 812 mii | 1 mil | 1,9 mil | 3,5 mil | 5 mil | 6,1 mil | 7 mil | 6 mil | 5,6 mil | 6,7 mil |
| Active circulante | 4,5 mil | 7,5 mil | 5,7 mil | 12,6 mil | 13,5 mil | 19,1 mil | 38,9 mil | 43,1 mil | 44,8 mil | 55,7 mil |
| din care stocuri | 4,2 mil | 6,6 mil | 5,1 mil | 11,6 mil | 11,1 mil | 12,5 mil | 33,1 mil | 38,2 mil | 39 mil | 47,6 mil |
| creanțe | 97 mii | 634 mii | 300 mii | 652 mii | 1,1 mil | 5,6 mil | 4,6 mil | 3,1 mil | 5,2 mil | 7,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 138 mii | 320 mii | 260 mii | 363 mii | 1,3 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 609 mii | 228 mii |
| Cheltuieli în avans | 84 mii | 109 mii | 126 mii | 266 mii | 383 mii | 464 mii | 481 mii | 684 mii | 788 mii | 848 mii |
| Datorii | 3,3 mil | 5,9 mil | 4,5 mil | 11,1 mil | 13,7 mil | 18,5 mil | 35,4 mil | 35,8 mil | 40,7 mil | 56,2 mil |
| Venituri în avans | 2.750 | 252 mii | 219 mii | 201 mii | 179 mii | 135 mii | 111 mii | 126 mii | 88 mii | 58 mii |
| Capitaluri proprii | 2 mil | 2,5 mil | 3 mil | 5 mil | 5 mil | 7 mil | 10,9 mil | 13,9 mil | 10,4 mil | 7,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 1.617 în județul București și locul 15 din 10.459 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul București
- TUTYSPORT S.R.L. · București Sector 1127 mil lei · 131 ang.
- PRETURI PENTRU TINE SRL · București Sector 5103 mil lei · 435 ang.
- AURORA ROMANIA S.R.L. · București Sector 299,1 mil lei · 614 ang.
- DORMEO HOME S.R.L. · București Sector 679,2 mil lei · 181 ang.
- GOOD2GO S.R.L. · București Sector 167,7 mil lei · 0 ang.
- EXA ECOMM INTERNATIONAL S.R.L. · București Sector 662,6 mil lei · 5 ang.
- SOF SERVICE SRL · București Sector 458,2 mil lei · 58 ang.
- DEEBO INTERNATIONAL SRL · București Sector 155,6 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7735 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport aerian
Întrebări frecvente despre LANIASPORT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei LANIASPORT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LANIASPORT S.R.L. este 32748604, iar codul de TVA este RO32748604. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020001461404, iar codul EUID este ROONRC.J2020001461404.
Unde are sediul LANIASPORT S.R.L.?
Sediul social al firmei LANIASPORT S.R.L. este în G-RAL EREMIA GRIGORESCU, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LANIASPORT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei LANIASPORT S.R.L. este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LANIASPORT S.R.L.?
LANIASPORT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LANIASPORT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 645). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LANIASPORT S.R.L.?
În 2025, LANIASPORT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 123 mil lei și un profit net de 1,9 mil lei, cu 201 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LANIASPORT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. LANIASPORT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 20 februarie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 1
- Firme cu CAEN 4712 din județul București
- CAEN 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4712
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară LANIASPORT S.R.L. cu alte firme