L.V.M. SRL
Sat Amărăștii De Jos, Comuna Amărăștii De Jos, Dolj
În 2025: cifra de afaceri 2,7 mil lei, profit net 470 mii lei, 7 angajați.
Despre L.V.M. SRL
L.V.M. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2006 cu numărul J2006000989165 și codul unic de înregistrare (CUI) 18710922, cu sediul în Amărăștii De Jos, județul Dolj. Activitatea principală este „Silvicultură și alte activități forestiere” (cod CAEN 0210). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,7 mil lei, un profit net de 470 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 2,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18710922
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000989165
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 mai 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000989165
- Cod poștal
- 207020
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.06.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,7 mil lei
- Profit net
- 470 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 470 mii lei
- Datorii
- 474 mii lei
- Active totale
- 944 mii lei
- Marjă netă
- 17,5%
- Cifră / angajat
- 385 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1 mil | 1,2 mil | 582 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 1 mil | 960 mii | 1,4 mil | 2,7 mil | 2,7 mil |
| Venituri totale | 1 mil | 1,2 mil | 650 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 1 mil | 961 mii | 1,4 mil | 2,7 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 801 mii | 822 mii | 629 mii | 743 mii | 859 mii | 666 mii | 787 mii | 709 mii | 1,1 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 208 mii | 340 mii | 20 mii | 490 mii | 919 mii | 368 mii | 173 mii | 713 mii | 1,6 mil | 544 mii |
| Profit / pierdere netă | 187 mii | 328 mii | 14 mii | 478 mii | 902 mii | 358 mii | 164 mii | 699 mii | 1,5 mil | 470 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 8 | 7 | 7 | 6 | 7 | 8 | 7 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 90 mii | 98 mii | 46 mii | 204 mii | 308 mii | 297 mii | 222 mii | 121 mii | 246 mii | 177 mii |
| Active circulante | 429 mii | 584 mii | 583 mii | 477 mii | 829 mii | 303 mii | 226 mii | 822 mii | 1,9 mil | 767 mii |
| din care stocuri | 60 mii | 8.482 | 1.032 | — | — | 5.173 | — | 13 mii | 14 mii | — |
| creanțe | 46 mii | 22 mii | 76 mii | 76 mii | 382 mii | 228 mii | 164 mii | 518 mii | 1,8 mil | 705 mii |
| casa și conturi la bănci | 323 mii | 554 mii | 507 mii | 401 mii | 448 mii | 70 mii | 62 mii | 290 mii | 38 mii | 62 mii |
| Datorii | 225 mii | 60 mii | 263 mii | 258 mii | 445 mii | 242 mii | 284 mii | 243 mii | 609 mii | 474 mii |
| Capitaluri proprii | 294 mii | 622 mii | 365 mii | 422 mii | 693 mii | 358 mii | 164 mii | 699 mii | 1,5 mil | 470 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 21 în județul Dolj și locul 160 din 697 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0210 – Silvicultură și alte activități forestiere.
Firme similare din județul Dolj
- DSD PELET SRL · Poiana Mare1,7 mil lei · 4 ang.
- LVM FOREST AND MORE S.R.L. · Amărăștii De Jos1,4 mil lei · 5 ang.
- SARALEMS SRL · Malu Mare1,3 mil lei · 1 ang.
- ACTIVE IMPĂDURIRE TRANZIT S.R.L. · Racoviță (com. Braloștița)800 mii lei · 3 ang.
- JIANU PÎRVU FOREST SRL · Desa711 mii lei · 2 ang.
- ALEX-ARI SILVA S.R.L. · Filiasi532 mii lei · 2 ang.
- TANALINA COM SRL · Filiasi476 mii lei · 1 ang.
- BIOLEMN ENERGY S.R.L. · Segarcea466 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0210 – Silvicultură și alte activități forestiere
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0112 Cultivarea orezului
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0114 Cultivarea trestiei de zahăr
- 0115 Cultivarea tutunului
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0122 Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
- 0123 Cultivarea fructelor citrice
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5611 Restaurante
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre L.V.M. SRL
Care este CUI-ul firmei L.V.M. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei L.V.M. SRL este 18710922, iar codul de TVA este RO18710922. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000989165, iar codul EUID este ROONRC.J2006000989165.
Unde are sediul L.V.M. SRL?
Sediul social al firmei L.V.M. SRL este în Sat Amărăștii De Jos, Comuna Amărăștii De Jos, Dolj, județul Dolj, cod poștal 207020, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are L.V.M. SRL?
Activitatea principală a firmei L.V.M. SRL este „Silvicultură și alte activități forestiere”, cod CAEN 0210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 54 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată L.V.M. SRL?
L.V.M. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma L.V.M. SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 530). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are L.V.M. SRL?
În 2025, L.V.M. SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,7 mil lei și un profit net de 470 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este L.V.M. SRL plătitoare de TVA?
Da. L.V.M. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.