Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

L G CONSTRUCTIONE SRL

CUI 18640010J2008000318398

Comuna Suraia, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 154 mii lei, pierdere netă 249 mii lei, 4 angajați.

Despre L G CONSTRUCTIONE SRL

L G CONSTRUCTIONE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2008 cu numărul J2008000318398 și codul unic de înregistrare (CUI) 18640010, cu sediul în Suraia, județul Vrancea. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 154 mii lei (-72% față de 2024), o pierdere netă de 249 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 156 mii lei la 154 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 mai 2006.

Date de identificare

CUI
18640010
Nr. Registrul Comerțului
J2008000318398
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 martie 2008
EUID
ROONRC.J2008000318398
Cod poștal
627330

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.05.2006

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
154 mii lei

-72% față de 2024

Pierdere netă
249 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
-386 mii lei
Datorii
1,3 mil lei
Active totale
890 mii lei
Marjă netă
-162,3%
Cifră / angajat
38 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (143%); cifra de afaceri a scăzut cu 72% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 1.584.708 lei; profit net 142.897 lei20162017: cifra de afaceri 4.481.276 lei; profit net 721.876 lei20172018: cifra de afaceri 3.364.733 lei; profit net 730.137 lei20182019: cifra de afaceri 190.139 lei; profit net 2.456 lei20192020: cifra de afaceri 301.952 lei; profit net 14.939 lei20202021: cifra de afaceri 156.489 lei; profit net 18.573 lei20212022: cifra de afaceri 10.814.813 lei; pierdere netă 1.446.668 lei20222023: cifra de afaceri 3.672.039 lei; pierdere netă 745.688 lei20232024: cifra de afaceri 540.505 lei; pierdere netă 336.286 lei20242025: cifra de afaceri 153.645 lei; pierdere netă 249.431 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,6 mil4,5 mil3,4 mil190 mii302 mii156 mii10,8 mil3,7 mil541 mii154 mii
Venituri totale3,3 mil5,9 mil4,7 mil3,5 mil5,9 mil3 mil10,9 mil3,7 mil704 mii160 mii
Cheltuieli totale3,2 mil5,1 mil3,9 mil3,5 mil5,9 mil2,9 mil12,3 mil4,4 mil1 mil410 mii
Profit / pierdere brută170 mii802 mii764 mii4.36020 mii20 mii-1,4 mil-746 mii-336 mii-249 mii
Profit / pierdere netă143 mii722 mii730 mii2.45615 mii19 mii-1,4 mil-746 mii-336 mii-249 mii
Număr mediu de angajați1422221312117554
Active imobilizate1,6 mil3,7 mil4,4 mil7,8 mil13,4 mil16 mil5,1 mil817 mii411 mii343 mii
Active circulante2,5 mil2,1 mil604 mii1,3 mil3 mil3,9 mil2,2 mil711 mii644 mii547 mii
din care stocuri2,2 mil03.58640 mii78 mii84 mii240 mii613 mii527 mii533 mii
creanțe279 mii1,6 mil374 mii562 mii316 mii981 mii1,9 mil81 mii67 mii14 mii
casa și conturi la bănci92 mii529 mii227 mii658 mii2,6 mil2,9 mil79 mii17 mii51 mii272
Cheltuieli în avans——200 mii———————
Datorii3,4 mil4,4 mil3,1 mil6,9 mil14 mil17,5 mil6,3 mil1,3 mil1,2 mil1,3 mil
Capitaluri proprii729 mii1,4 mil2,2 mil2,2 mil2,4 mil2,4 mil945 mii200 mii-136 mii-386 mii
din care capital subscris vărsat103 mii103 mii103 mii103 mii285 mii285 mii285 mii285 mii285 mii285 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 153 din 225 în județul Vrancea și locul 13.958 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 19504/231/202501.10.2025

    validare poprire

    Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Întrebări frecvente despre L G CONSTRUCTIONE SRL

Care este CUI-ul firmei L G CONSTRUCTIONE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei L G CONSTRUCTIONE SRL este 18640010, iar codul de TVA este RO18640010. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000318398, iar codul EUID este ROONRC.J2008000318398.

Unde are sediul L G CONSTRUCTIONE SRL?

Sediul social al firmei L G CONSTRUCTIONE SRL este în Comuna Suraia, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627330, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are L G CONSTRUCTIONE SRL?

Activitatea principală a firmei L G CONSTRUCTIONE SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată L G CONSTRUCTIONE SRL?

L G CONSTRUCTIONE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma L G CONSTRUCTIONE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0237 *** 283). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are L G CONSTRUCTIONE SRL?

În 2025, L G CONSTRUCTIONE SRL a raportat o cifră de afaceri de 154 mii lei și o pierdere netă de 249 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este L G CONSTRUCTIONE SRL plătitoare de TVA?

Da. L G CONSTRUCTIONE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 mai 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează