Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

KYMBA SRL

CUI 22328549J06/811/2007

Str. IMPARATUL TRAIAN, sc. B, et. P, ap. 11, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud

În 2025: cifra de afaceri 364 mii lei, pierdere netă 47 mii lei, 2 angajați.

Despre KYMBA SRL

KYMBA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 2007 cu numărul J06/811/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22328549, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 364 mii lei (-2% față de 2024), o pierdere netă de 47 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 286 mii lei la 364 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2010.

Date de identificare

CUI
22328549
Nr. Registrul Comerțului
J06/811/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 august 2007
EUID
ROONRC.J06/811/2007
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2010

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
364 mii lei

-2% față de 2024

Pierdere netă
47 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
122 mii lei
Datorii
190 mii lei
Active totale
313 mii lei
Marjă netă
-12,8%
Cifră / angajat
182 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 347.386 lei; profit net 60.360 lei20162017: cifra de afaceri 395.103 lei; profit net 18.184 lei20172018: cifra de afaceri 365.420 lei; profit net 37.820 lei20182019: cifra de afaceri 314.801 lei; pierdere netă 819 lei20192020: cifra de afaceri 238.398 lei; profit net 21.765 lei20202021: cifra de afaceri 286.197 lei; profit net 25.201 lei20212022: cifra de afaceri 305.645 lei; profit net 26.345 lei20222023: cifra de afaceri 406.014 lei; profit net 6.110 lei20232024: cifra de afaceri 371.233 lei; pierdere netă 31.501 lei20242025: cifra de afaceri 364.459 lei; pierdere netă 46.639 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă347 mii395 mii365 mii315 mii238 mii286 mii306 mii406 mii371 mii364 mii
Venituri totale350 mii395 mii365 mii315 mii239 mii287 mii306 mii406 mii371 mii364 mii
Cheltuieli totale286 mii373 mii322 mii312 mii215 mii257 mii274 mii396 mii397 mii411 mii
Profit / pierdere brută64 mii22 mii43 mii2.34824 mii30 mii32 mii9.647-25 mii-47 mii
Profit / pierdere netă60 mii18 mii38 mii-81922 mii25 mii26 mii6.110-32 mii-47 mii
Număr mediu de angajați2312111222
Active circulante90 mii122 mii162 mii160 mii186 mii235 mii299 mii366 mii358 mii313 mii
din care stocuri82 mii73 mii73 mii98 mii175 mii229 mii291 mii327 mii353 mii310 mii
creanțe—1.2321.2322.1477.0854.7553.6191.2101.141—
casa și conturi la bănci8.50048 mii87 mii60 mii4.0201.1484.58639 mii3.8032.699
Datorii25 mii38 mii40 mii39 mii43 mii67 mii105 mii166 mii189 mii190 mii
Capitaluri proprii66 mii84 mii122 mii121 mii143 mii168 mii194 mii200 mii169 mii122 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 66 din 76 în județul Bistrița-Năsăud și locul 2.236 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.

Firme similare din județul Bistrița-Năsăud

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre KYMBA SRL

Care este CUI-ul firmei KYMBA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KYMBA SRL este 22328549, iar codul de TVA este RO22328549. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J06/811/2007, iar codul EUID este ROONRC.J06/811/2007.

Unde are sediul KYMBA SRL?

Sediul social al firmei KYMBA SRL este în Str. IMPARATUL TRAIAN, sc. B, et. P, ap. 11, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are KYMBA SRL?

Activitatea principală a firmei KYMBA SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată KYMBA SRL?

KYMBA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma KYMBA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 258). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are KYMBA SRL?

În 2025, KYMBA SRL a raportat o cifră de afaceri de 364 mii lei și o pierdere netă de 47 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este KYMBA SRL plătitoare de TVA?

Da. KYMBA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează