Sari la conținut
funcțiune; este menționată o opoziție/sunt menționate opozițiiPlătitor TVATVA la încasare15 ani pe piață

KX LINK SRL

CUI 27689641J2010010882400

PRELUNGIREA GHENCEA, sc. B, et. 6, ap. 142, București Sectorul 6, București

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 117 mii lei, pierdere netă 58 mii lei.

Despre KX LINK SRL

KX LINK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 noiembrie 2010 cu numărul J2010010882400 și codul unic de înregistrare (CUI) 27689641, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Dezvoltare (promovare) imobiliară” (cod CAEN 6812). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 117 mii lei (-23% față de 2024), o pierdere netă de 58 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 114 mii lei la 117 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 noiembrie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
27689641
Nr. Registrul Comerțului
J2010010882400
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 noiembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010010882400
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 12.11.2010

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
117 mii lei

-23% față de 2024

Pierdere netă
58 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
92 mii lei
Datorii
12,5 mil lei
Active totale
12,6 mil lei
Marjă netă
-49,1%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 115.290 lei; profit net 11.434 lei20162017: cifra de afaceri 106.927 lei; profit net 38.500 lei20172018: cifra de afaceri 38.052 lei; pierdere netă 6.529 lei20182019: cifra de afaceri 10.200 lei; pierdere netă 68.532 lei20192020: cifra de afaceri 115.715 lei; profit net 13.133 lei20202021: cifra de afaceri 114.385 lei; pierdere netă 83.516 lei20212022: cifra de afaceri 253.196 lei; profit net 33.664 lei20222023: cifra de afaceri 149.386 lei; pierdere netă 143.639 lei20232024: cifra de afaceri 152.072 lei; pierdere netă 93.257 lei20242025: cifra de afaceri 117.145 lei; pierdere netă 57.517 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă115 mii107 mii38 mii10 mii116 mii114 mii253 mii149 mii152 mii117 mii
Venituri totale116 mii107 mii40 mii10 mii122 mii114 mii400 mii392 mii598 mii117 mii
Cheltuieli totale103 mii65 mii46 mii79 mii107 mii197 mii365 mii533 mii686 mii175 mii
Profit / pierdere brută13 mii42 mii-5.750-68 mii15 mii-82 mii35 mii-141 mii-88 mii-58 mii
Profit / pierdere netă11 mii39 mii-6.529-69 mii13 mii-84 mii34 mii-144 mii-93 mii-58 mii
Număr mediu de angajați111—1110——
Active imobilizate39 mii16 mii915 mii2,5 mil3,9 mil4,2 mil4,9 mil9,7 mil12 mil12,3 mil
Active circulante9.9818.9319.991334 mii280 mii268 mii347 mii346 mii128 mii120 mii
din care stocuri—4.0781.81519 mii12 mii128 mii25 mii27 mii18 mii—
creanțe9.0694.0261.60743 mii165 mii122 mii168 mii238 mii73 mii96 mii
casa și conturi la bănci9128276.569272 mii103 mii18 mii154 mii81 mii36 mii25 mii
Cheltuieli în avans—42——11758020086 mii203 mii
Datorii114 mii51 mii954 mii3 mil4,3 mil4,7 mil5,4 mil9,8 mil12,1 mil12,5 mil
Capitaluri proprii-65 mii-26 mii-29 mii-97 mii-84 mii-168 mii-141 mii243 mii150 mii92 mii
din care capital subscris vărsat2002004.0004.0004.0004.0004.0004.0004.0004.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 736 din 1.029 în județul București și locul 2.042 din 2.723 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6812 – Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 200/246/202330.01.2023

    rectificare carte funciară

    Judecătoria Ineu · Fond · Civil · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6812 – Dezvoltare (promovare) imobiliară

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre KX LINK SRL

Care este CUI-ul firmei KX LINK SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KX LINK SRL este 27689641, iar codul de TVA este RO27689641. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010010882400, iar codul EUID este ROONRC.J2010010882400.

Unde are sediul KX LINK SRL?

Sediul social al firmei KX LINK SRL este în PRELUNGIREA GHENCEA, sc. B, et. 6, ap. 142, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are KX LINK SRL?

Activitatea principală a firmei KX LINK SRL este „Dezvoltare (promovare) imobiliară”, cod CAEN 6812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată KX LINK SRL?

KX LINK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 noiembrie 2010, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma KX LINK SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 221). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are KX LINK SRL?

În 2025, KX LINK SRL a raportat o cifră de afaceri de 117 mii lei și o pierdere netă de 58 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este KX LINK SRL plătitoare de TVA?

Da. KX LINK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 noiembrie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează