KUBITECH SRL
Str. SOCOLA, bl. A1, TR.I, et. P, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 11 mil lei, profit net 605 mii lei, 16 angajați.
Despre KUBITECH SRL
KUBITECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 1996 cu numărul J1996000874222 și codul unic de înregistrare (CUI) 8508803, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente” (cod CAEN 4664). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11 mil lei (-17% față de 2024), un profit net de 605 mii lei și 16 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,5 mil lei la 11 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 8508803
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996000874222
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 iunie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996000874222
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 07.06.1996
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11 mil lei
- Profit net
- 605 mii lei
- Angajați (medie)
- 16
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 2,7 mil lei
- Active totale
- 4,3 mil lei
- Marjă netă
- 5,5%
- Cifră / angajat
- 685 mii lei
-17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,6 mil | 5,1 mil | 6 mil | 7,5 mil | 5,8 mil | 7,5 mil | 9,7 mil | 8,5 mil | 13,3 mil | 11 mil |
| Venituri totale | 4,7 mil | 5,2 mil | 6,1 mil | 7,6 mil | 6 mil | 7,6 mil | 10 mil | 8,6 mil | 13,4 mil | 11,1 mil |
| Cheltuieli totale | 4,5 mil | 4,8 mil | 5,6 mil | 7 mil | 5,7 mil | 7 mil | 9,3 mil | 8,1 mil | 12 mil | 10,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 219 mii | 423 mii | 556 mii | 598 mii | 304 mii | 640 mii | 638 mii | 514 mii | 1,4 mil | 705 mii |
| Profit / pierdere netă | 184 mii | 360 mii | 474 mii | 514 mii | 265 mii | 545 mii | 544 mii | 439 mii | 1,1 mil | 605 mii |
| Număr mediu de angajați | 14 | 12 | 13 | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | 13 | 16 |
| Active imobilizate | 947 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,9 mil |
| din care stocuri | 837 mii | 747 mii | 892 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 422 mii | 567 mii | 411 mii | 598 mii | 420 mii | 797 mii | 1,1 mil | 986 mii | 628 mii | 948 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 136 mii | 166 mii | 99 mii | 28 mii | 236 mii | 92 mii | 138 mii | 142 mii | 149 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 1.679 | 202 mii | 168 mii | 129 mii | 83 mii | 38 mii | 7.629 |
| Datorii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| Venituri în avans | 1.520 | 572 | 7.582 | 16 mii | 16 mii | 15 mii | 14 mii | 14 mii | 14 mii | 11 mii |
| Capitaluri proprii | 861 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 56 în județul Iași și locul 262 din 1.420 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente.
Firme similare din județul Iași
- GLOBAL ELECTRIC & LIGHTING SRL · Valea Lupului14,7 mil lei · 12 ang.
- ROMEURO SERVICE SRL · Iași13,6 mil lei · 17 ang.
- SALES SERVICES SPARE SRL · Iași11,7 mil lei · 2 ang.
- APLISENS SRL · Iași9,4 mil lei · 7 ang.
- INDUSTRIAL FLUID SRL · Pașcani8 mil lei · 8 ang.
- SOLAR GREEN ENGINEERING S.R.L. · Iași8 mil lei · 1 ang.
- EUROEST INDUSTRIAL S.R.L. · Iași8 mil lei · 2 ang.
- QNC TOOLS SRL · Iași6,5 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre KUBITECH SRL
Care este CUI-ul firmei KUBITECH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KUBITECH SRL este 8508803, iar codul de TVA este RO8508803. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000874222, iar codul EUID este ROONRC.J1996000874222.
Unde are sediul KUBITECH SRL?
Sediul social al firmei KUBITECH SRL este în Str. SOCOLA, bl. A1, TR.I, et. P, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KUBITECH SRL?
Activitatea principală a firmei KUBITECH SRL este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente”, cod CAEN 4664. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată KUBITECH SRL?
KUBITECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KUBITECH SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 555). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are KUBITECH SRL?
În 2025, KUBITECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 11 mil lei și un profit net de 605 mii lei, cu 16 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KUBITECH SRL plătitoare de TVA?
Da. KUBITECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.