KT COM GRUP SRL
Str. Brasov, bl. A11, sc. B, et. 1, ap. 20, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 847 mii lei, profit net 421 mii lei, 1 angajați.
Despre KT COM GRUP SRL
KT COM GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2004 cu numărul J2004005572403 și codul unic de înregistrare (CUI) 16310695, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4740). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 847 mii lei (+25% față de 2024), un profit net de 421 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 842 mii lei la 847 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16310695
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004005572403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004005572403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.05.2004
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 847 mii lei
- Profit net
- 421 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 428 mii lei
- Datorii
- 236 mii lei
- Active totale
- 665 mii lei
- Marjă netă
- 49,7%
- Cifră / angajat
- 847 mii lei
+25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 457 mii | 738 mii | 725 mii | 1 mil | 614 mii | 842 mii | 770 mii | 732 mii | 678 mii | 847 mii |
| Venituri totale | 467 mii | 742 mii | 727 mii | 1 mil | 614 mii | 842 mii | 770 mii | 732 mii | 679 mii | 848 mii |
| Cheltuieli totale | 263 mii | 435 mii | 428 mii | 563 mii | 285 mii | 331 mii | 378 mii | 356 mii | 365 mii | 405 mii |
| Profit / pierdere brută | 204 mii | 306 mii | 299 mii | 459 mii | 329 mii | 511 mii | 392 mii | 376 mii | 314 mii | 443 mii |
| Profit / pierdere netă | 197 mii | 298 mii | 292 mii | 449 mii | 323 mii | 503 mii | 385 mii | 369 mii | 299 mii | 421 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 13 mii | 14 mii | 1.628 | 6.743 | 5.048 | 3.679 | 2.636 | 1.592 | 548 | 44 mii |
| Active circulante | 314 mii | 264 mii | 741 mii | 546 mii | 459 mii | 583 mii | 514 mii | 686 mii | 690 mii | 619 mii |
| din care stocuri | 15 mii | — | 339 mii | — | — | — | — | — | — | 63 mii |
| creanțe | 109 mii | 126 mii | — | 121 mii | 252 mii | 407 mii | 439 mii | 425 mii | 432 mii | 381 mii |
| casa și conturi la bănci | 189 mii | 138 mii | 402 mii | 424 mii | 208 mii | 176 mii | 75 mii | 261 mii | 258 mii | 174 mii |
| Cheltuieli în avans | 88 | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.717 |
| Datorii | 426 mii | 79 mii | 443 mii | 96 mii | 134 mii | 77 mii | 124 mii | 312 mii | 384 mii | 236 mii |
| Capitaluri proprii | -99 mii | 199 mii | 299 mii | 456 mii | 331 mii | 510 mii | 393 mii | 376 mii | 306 mii | 428 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 98 din 257 în județul București și locul 421 din 1.481 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.
Firme similare din județul București
- NETSTAT TRADING S.R.L. · București Sector 4902 mii lei · 0 ang.
- REGALO PRODSECOM SRL · București Sector 1889 mii lei · 1 ang.
- IMAGINOS SRL · București Sector 5877 mii lei · 1 ang.
- SELITON SRL · București Sector 2873 mii lei · 1 ang.
- ELECTRON RADIX S.R.L. · București Sector 3829 mii lei · 1 ang.
- INFINITECH SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 1828 mii lei · 0 ang.
- MITOBA DESIGN S.R.L. · București Sector 3821 mii lei · 1 ang.
- CRISTALINE ACTIV SRL · București Sector 4800 mii lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre KT COM GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei KT COM GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KT COM GRUP SRL este 16310695, iar codul de TVA este RO16310695. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004005572403, iar codul EUID este ROONRC.J2004005572403.
Unde are sediul KT COM GRUP SRL?
Sediul social al firmei KT COM GRUP SRL este în Str. Brasov, bl. A11, sc. B, et. 1, ap. 20, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KT COM GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei KT COM GRUP SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4740.
Când a fost înființată KT COM GRUP SRL?
KT COM GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KT COM GRUP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru KT COM GRUP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are KT COM GRUP SRL?
În 2025, KT COM GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 847 mii lei și un profit net de 421 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KT COM GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. KT COM GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.