KRONWERK SRL
NOUĂ, Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, pierdere netă 127 mii lei, 12 angajați.
Despre KRONWERK SRL
KRONWERK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2001 cu numărul J2001001065087 și codul unic de înregistrare (CUI) 14245671, cu sediul în Prejmer, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (-44% față de 2024), o pierdere netă de 127 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3 mil lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 14245671
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001001065087
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 octombrie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001001065087
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.11.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,6 mil lei
- Pierdere netă
- 127 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 2,9 mil lei
- Datorii
- 3,6 mil lei
- Active totale
- 6,4 mil lei
- Marjă netă
- -5%
- Cifră / angajat
- 213 mii lei
-44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,5 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 4,3 mil | 3 mil | 10,2 mil | 8,7 mil | 4,6 mil | 2,6 mil |
| Venituri totale | 1,9 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 4,3 mil | 3,2 mil | 10,2 mil | 9 mil | 5,6 mil | 4,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 4,1 mil | 3 mil | 7,6 mil | 8,4 mil | 5,1 mil | 4,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 178 mii | 112 mii | 173 mii | 206 mii | 172 mii | 112 mii | 2,6 mil | 558 mii | 518 mii | -125 mii |
| Profit / pierdere netă | 151 mii | 93 mii | 159 mii | 191 mii | 130 mii | 84 mii | 2,2 mil | 461 mii | 429 mii | -127 mii |
| Număr mediu de angajați | 22 | 15 | 19 | 24 | 21 | 24 | 27 | 24 | 19 | 12 |
| Active imobilizate | 279 mii | 938 mii | 1,4 mil | 2,6 mil | 306 mii | 965 mii | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
| Active circulante | 444 mii | 206 mii | 119 mii | 369 mii | 1,1 mil | 404 mii | 1,6 mil | 1 mil | 3,6 mil | 4,3 mil |
| din care stocuri | 203 mii | 40 mii | 143 mii | 330 mii | 77 mii | 310 mii | 9.468 | 946 mii | 2,1 mil | 2,6 mil |
| creanțe | 148 mii | 141 mii | 44 mii | 103 mii | 631 mii | 91 mii | 101 mii | 82 mii | 162 mii | 1,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 92 mii | 25 mii | -69 mii | -63 mii | 381 mii | 3.954 | 1,5 mil | 3.624 | 1,4 mil | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.110 | 1.700 | 1.753 | 3.133 | 4.119 | 2.035 | 13 mii | 34 mii | 17 mii | 10 mii |
| Datorii | 610 mii | 938 mii | 1,2 mil | 2,4 mil | 712 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1 mil | 2,8 mil | 3,6 mil |
| Capitaluri proprii | 114 mii | 207 mii | 366 mii | 557 mii | 687 mii | 92 mii | 2,2 mil | 2,6 mil | 3 mil | 2,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 129 din 673 în județul Brașov și locul 3.574 din 19.571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brașov
- CONSTRUCT MARIVIA SRL · Săcele2,6 mil lei · 12 ang.
- DRACULA CREW S.R.L. · Tărlungeni2,6 mil lei · 1 ang.
- EASY FUN S.R.L. · Sânpetru2,6 mil lei · 1 ang.
- R.B.K. PLUS CON SRL · Hărman2,6 mil lei · 5 ang.
- WALTUDY C.V.V. S.R.L. · Podu Oltului (com. Hărman)2,6 mil lei · 0 ang.
- IRENE VAN VALKAR S.R.L. · Brașov2,5 mil lei · 8 ang.
- COMAN INVEST SRL · Brașov2,5 mil lei · 5 ang.
- ZORIN CONSTRUCT SRL · Brașov2,5 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Întrebări frecvente despre KRONWERK SRL
Care este CUI-ul firmei KRONWERK SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KRONWERK SRL este 14245671, iar codul de TVA este RO14245671. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001001065087, iar codul EUID este ROONRC.J2001001065087.
Unde are sediul KRONWERK SRL?
Sediul social al firmei KRONWERK SRL este în NOUĂ, Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KRONWERK SRL?
Activitatea principală a firmei KRONWERK SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată KRONWERK SRL?
KRONWERK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2001, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KRONWERK SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0368 *** 164). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are KRONWERK SRL?
În 2025, KRONWERK SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și o pierdere netă de 127 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KRONWERK SRL plătitoare de TVA?
Da. KRONWERK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.