KOOL INVEST SRL
CĂUZAȘI, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 52 mii lei, pierdere netă 4.603 lei.
Despre KOOL INVEST SRL
KOOL INVEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2002 cu numărul J2002010615405 și codul unic de înregistrare (CUI) 14962897, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 52 mii lei (-50% față de 2024), o pierdere netă de 4.603 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 103 mii lei la 52 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 14962897
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002010615405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 octombrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002010615405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 52 mii lei
- Pierdere netă
- 4.603 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 193 mii lei
- Datorii
- 63 mii lei
- Active totale
- 259 mii lei
- Marjă netă
- -8,9%
-50% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 50% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 11 mii | 44 mii | 71 mii | 94 mii | 87 mii | 103 mii | 114 mii | 113 mii | 104 mii | 52 mii |
| Venituri totale | 11 mii | 44 mii | 71 mii | 94 mii | 87 mii | 103 mii | 114 mii | 113 mii | 104 mii | 52 mii |
| Cheltuieli totale | 1.817 | 5.298 | 15 mii | 17 mii | 7.782 | 3.499 | 2.187 | 47 mii | 48 mii | 56 mii |
| Profit / pierdere brută | 8.935 | 39 mii | 56 mii | 77 mii | 79 mii | 99 mii | 112 mii | 66 mii | 55 mii | -3.987 |
| Profit / pierdere netă | 8.613 | 38 mii | 54 mii | 75 mii | 76 mii | 96 mii | 109 mii | 65 mii | 54 mii | -4.603 |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 239 mii | 239 mii | 239 mii | 239 mii | 239 mii | 239 mii | 239 mii | 239 mii | 239 mii | 239 mii |
| Active circulante | 24 mii | 23 mii | 50 mii | 56 mii | 108 mii | 45 mii | 68 mii | 45 mii | 37 mii | 20 mii |
| din care stocuri | — | 12 mii | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 12 mii | 5.578 | 41 mii | 36 mii | 16 mii | 14 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 4.970 | 8.523 | 19 mii | 92 mii | 31 mii | 55 mii | 33 mii | 25 mii | 7.666 |
| Datorii | 110 mii | 78 mii | 88 mii | 73 mii | 49 mii | 42 mii | 52 mii | 73 mii | 76 mii | 63 mii |
| Venituri în avans | — | 2.987 | 2.987 | 2.987 | 2.987 | 2.987 | 2.987 | 2.987 | 2.987 | 2.987 |
| Capitaluri proprii | 153 mii | 181 mii | 197 mii | 218 mii | 295 mii | 239 mii | 252 mii | 208 mii | 198 mii | 193 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3.003 din 3.398 în județul București și locul 12.129 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul București
- SMART GB COMP IT S.R.L. · București Sector 252 mii lei · 1 ang.
- PERFECT LAND SRL · București Sector 152 mii lei · 1 ang.
- CONSIGNATIA CRISTINA SRL · București Sector 352 mii lei · 0 ang.
- DORINII F&G PROD COM IMPEX SRL · București Sector 652 mii lei · 1 ang.
- STELIDESP SRL · București Sector 351 mii lei · 0 ang.
- NOVANDIS S.R.L. · București Sector 251 mii lei · 0 ang.
- STUDENT EVOLUTIONS SRL · București Sector 651 mii lei · 0 ang.
- P&L IMOBILIAR RESIDENCE SRL · București Sector 551 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre KOOL INVEST SRL
Care este CUI-ul firmei KOOL INVEST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KOOL INVEST SRL este 14962897. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002010615405, iar codul EUID este ROONRC.J2002010615405.
Unde are sediul KOOL INVEST SRL?
Sediul social al firmei KOOL INVEST SRL este în CĂUZAȘI, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KOOL INVEST SRL?
Activitatea principală a firmei KOOL INVEST SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată KOOL INVEST SRL?
KOOL INVEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KOOL INVEST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0318 *** 242). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are KOOL INVEST SRL?
În 2025, KOOL INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 52 mii lei și o pierdere netă de 4.603 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KOOL INVEST SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, KOOL INVEST SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.