KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.
CICOAREI, et. 1, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 580 mii lei, 1 angajați.
Despre KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.
KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2020 cu numărul J22/1149/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 42571487, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+174% față de 2024), un profit net de 580 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 515 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 august 2020.
Date de identificare
- CUI
- 42571487
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/1149/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iunie 2020
- EUID
- ROONRC.J22/1149/2020
- Cod poștal
- 700620
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 07.08.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 580 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -267 mii lei
- Datorii
- 2,5 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 43%
- Cifră / angajat
- 1,3 mil lei
+174% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (112%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 130 mii | 515 mii | 139 mii | 515 mii | 492 mii | 1,3 mil |
| Venituri totale | 130 mii | 515 mii | 173 mii | 610 mii | 492 mii | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 55 mii | 721 mii | 799 mii | 454 mii | 657 mii | 733 mii |
| Profit / pierdere brută | 75 mii | -205 mii | -625 mii | 156 mii | -165 mii | 616 mii |
| Profit / pierdere netă | 74 mii | -210 mii | -627 mii | 151 mii | -175 mii | 580 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 12 | 12 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 619 mii | 582 mii | 545 mii | 644 mii | 589 mii | 569 mii |
| Active circulante | 93 mii | 235 mii | 127 mii | 327 mii | 513 mii | 1,6 mil |
| din care stocuri | 106 | 60 mii | 37 mii | 21 mii | 17 mii | 11 mii |
| creanțe | 91 mii | 175 mii | 80 mii | 268 mii | 457 mii | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 1.971 | 95 | 9.122 | 37 mii | 39 mii | 47 mii |
| Datorii | 638 mii | 954 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,5 mil |
| Capitaluri proprii | 74 mii | -136 mii | -813 mii | -662 mii | -847 mii | -267 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 86 din 569 în județul Iași și locul 2.064 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- OMEGA TEHNOTON CONSTRUCT S.R.L. · Iași1,4 mil lei · 12 ang.
- 3D PROJECT RESIDENCE S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)1,4 mil lei · 0 ang.
- EXECUTIVE STAR S.R.L. · Iași1,4 mil lei · 1 ang.
- HG-EMPLOY SRL · Vișan (com. Bârnova)1,4 mil lei · 1 ang.
- BOBARU CONSTRUZIONE S.R.L. · Trifești1,3 mil lei · 6 ang.
- TEV-RU CONCEPT S.R.L. · Iași1,3 mil lei · 1 ang.
- GRANIT SRL · Iași1,3 mil lei · 0 ang.
- IDEAL CONSTRUCT A & B S.R.L. · Iași1,3 mil lei · 8 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2331 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
- 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
- 2341 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
- 2342 Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
- 2343 Fabricarea izolatorilor și pieselor izolante din ceramică
- 2344 Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
- 2349 Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
- 2351 Fabricarea cimentului
- 2352 Fabricarea varului și ipsosului
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2365 Fabricarea produselor din azbociment
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activități de design specializat
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. este 42571487, iar codul de TVA este RO42571487. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1149/2020, iar codul EUID este ROONRC.J22/1149/2020.
Unde are sediul KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. este în CICOAREI, et. 1, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700620, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 58 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are KMS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 580 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. KMS PRO CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 7 august 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.