KIMERA IMPORT EXPORT SRL
TĂUTULUI, sc. 1, ap. 7, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 391 mii lei, profit net 33 mii lei, 4 angajați.
Despre KIMERA IMPORT EXPORT SRL
KIMERA IMPORT EXPORT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2002 cu numărul J2002002101125 și codul unic de înregistrare (CUI) 14968474, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4782). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 391 mii lei (+24% față de 2024), un profit net de 33 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 145 mii lei la 391 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 mai 2011.
Date de identificare
- CUI
- 14968474
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002002101125
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 octombrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002002101125
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 10.05.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 391 mii lei
- Profit net
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 34 mii lei
- Datorii
- 191 mii lei
- Active totale
- 225 mii lei
- Marjă netă
- 8,5%
- Cifră / angajat
- 98 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 199 mii | 248 mii | 229 mii | 186 mii | 123 mii | 145 mii | 195 mii | 254 mii | 315 mii | 391 mii |
| Venituri totale | 199 mii | 248 mii | 232 mii | 551 mii | 178 mii | 176 mii | 202 mii | 256 mii | 318 mii | 391 mii |
| Cheltuieli totale | 300 mii | 269 mii | 239 mii | 167 mii | 168 mii | 193 mii | 204 mii | 255 mii | 291 mii | 351 mii |
| Profit / pierdere brută | -101 mii | -21 mii | -6.888 | 384 mii | 9.345 | -17 mii | -2.691 | 947 | 26 mii | 40 mii |
| Profit / pierdere netă | -103 mii | -23 mii | -9.210 | 379 mii | 7.735 | -18 mii | -4.709 | -1.617 | 20 mii | 33 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 27 mii | 21 mii | 16 mii | 13 mii | 9.780 | 6.520 | 3.260 | 3.440 | 2.260 | 103 mii |
| Active circulante | 189 mii | 202 mii | 138 mii | 119 mii | 66 mii | 52 mii | 52 mii | 64 mii | 123 mii | 122 mii |
| din care stocuri | 124 mii | 105 mii | 54 mii | 36 mii | 32 mii | 30 mii | 36 mii | 28 mii | 38 mii | 38 mii |
| creanțe | 58 mii | 71 mii | 68 mii | 73 mii | 9.092 | 11 mii | 6.118 | 7.251 | 10 mii | 8.000 |
| casa și conturi la bănci | 7.264 | 27 mii | 16 mii | 10 mii | 25 mii | 10 mii | 10 mii | 28 mii | 74 mii | 76 mii |
| Datorii | 564 mii | 595 mii | 534 mii | 133 mii | 70 mii | 70 mii | 72 mii | 85 mii | 124 mii | 191 mii |
| Capitaluri proprii | -348 mii | -371 mii | -380 mii | -1.240 | 6.494 | -12 mii | -16 mii | -18 mii | 1.112 | 34 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 79 din 178 în județul Cluj și locul 2.139 din 4.197 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul Cluj
- AUTO CENTRUM LUANA SRL · Gilău429 mii lei · 2 ang.
- GOTTI CAR SRL · Cluj-Napoca423 mii lei · 2 ang.
- ART IS LOVE S.R.L. · Cluj-Napoca390 mii lei · 0 ang.
- SANY IMPORT EXPORT MAGAZIN UNIVERSAL SI PRESTATII SRL · Turda389 mii lei · 4 ang.
- EMSCO AUTO S.R.L. · Cluj-Napoca387 mii lei · 2 ang.
- BLAZ S.R.L. · Cluj-Napoca376 mii lei · 0 ang.
- EMT CAR SERVICE S.R.L. · Cluj-Napoca366 mii lei · 2 ang.
- DAR AUTOMOBILE FAINE S.R.L. · Cluj-Napoca356 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre KIMERA IMPORT EXPORT SRL
Care este CUI-ul firmei KIMERA IMPORT EXPORT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KIMERA IMPORT EXPORT SRL este 14968474, iar codul de TVA este RO14968474. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002002101125, iar codul EUID este ROONRC.J2002002101125.
Unde are sediul KIMERA IMPORT EXPORT SRL?
Sediul social al firmei KIMERA IMPORT EXPORT SRL este în TĂUTULUI, sc. 1, ap. 7, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KIMERA IMPORT EXPORT SRL?
Activitatea principală a firmei KIMERA IMPORT EXPORT SRL este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată KIMERA IMPORT EXPORT SRL?
KIMERA IMPORT EXPORT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KIMERA IMPORT EXPORT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 110). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are KIMERA IMPORT EXPORT SRL?
În 2025, KIMERA IMPORT EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 391 mii lei și un profit net de 33 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KIMERA IMPORT EXPORT SRL plătitoare de TVA?
Da. KIMERA IMPORT EXPORT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 mai 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.