KAY MONKEY S.R.L.
401, Oraș Pecica, Arad
În 2025: cifra de afaceri 5,7 mil lei, pierdere netă 197 mii lei, 1 angajați.
Despre KAY MONKEY S.R.L.
KAY MONKEY S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2019 cu numărul J2/1619/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 30991452, cu sediul în Pecica, județul Arad. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat” (cod CAEN 4621). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,7 mil lei (-42% față de 2024), o pierdere netă de 197 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 318 mii lei la 5,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021.
Date de identificare
- CUI
- 30991452
- Nr. Registrul Comerțului
- J2/1619/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 2019
- EUID
- ROONRC.J2/1619/2019
- Cod poștal
- 317235
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.2021
reactivat 16.04.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,7 mil lei
- Pierdere netă
- 197 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 430 mii lei
- Datorii
- 414 mii lei
- Active totale
- 844 mii lei
- Marjă netă
- -3,5%
- Cifră / angajat
- 5,7 mil lei
-42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 42% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18 mii | 43 mii | 0 | 0 | 3.450 | 318 mii | 287 mii | 2,1 mil | 9,8 mil | 5,7 mil |
| Venituri totale | 18 mii | 43 mii | 0 | 0 | 3.450 | 320 mii | 287 mii | 2,1 mil | 9,8 mil | 6 mil |
| Cheltuieli totale | 3.457 | 12 mii | — | — | — | 25 mii | 116 mii | 1,8 mil | 9,3 mil | 6,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 31 mii | 0 | 0 | 3.450 | 295 mii | 171 mii | 266 mii | 419 mii | -96 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 30 mii | 0 | 0 | 3.346 | 292 mii | 168 mii | 247 mii | 362 mii | -197 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 0 | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 139 mii | 139 mii | 139 mii | 188 mii | 229 mii |
| Active circulante | 309 | 27 mii | 27 mii | 27 mii | 29 mii | 171 mii | 66 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 614 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 85 mii | 152 mii | 101 mii |
| creanțe | — | 7.200 | 7.200 | 7.200 | 11 mii | 127 mii | 66 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 448 mii |
| casa și conturi la bănci | 309 | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 19 mii | 44 mii | 289 | 83 mii | 158 mii | 65 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.089 |
| Datorii | 4.137 | 849 | 849 | 849 | 26 mii | 18 mii | 36 mii | 1 mil | 1,3 mil | 414 mii |
| Capitaluri proprii | -3.828 | 26 mii | 26 mii | 26 mii | 3.546 | 292 mii | 168 mii | 418 mii | 694 mii | 430 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 60 în județul Arad și locul 528 din 1.614 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat.
Firme similare din județul Arad
- TEROLEX VEST COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Șiria7 mil lei · 0 ang.
- AGRO BIOGRAINS SRL · Pecica5,8 mil lei · 8 ang.
- EXEO SRL · Arad4,8 mil lei · 0 ang.
- COOPERATIVA AGRICOLĂ A FERMIERILOR VARIDOR · Variașu Mic (com. Iratoșu)4,1 mil lei · 2 ang.
- TEHNOVEST CONSTRUCTII SRL · Chișineu-Criș3,5 mil lei · 2 ang.
- GENESIS GROUP SRL · Arad3,1 mil lei · 4 ang.
- FERMIERII DIN BANAT - CRIȘANA COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Pecica2,9 mil lei · 1 ang.
- AGRIMINERVA S.R.L. · Zimandu Nou2,7 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre KAY MONKEY S.R.L.
Care este CUI-ul firmei KAY MONKEY S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KAY MONKEY S.R.L. este 30991452, iar codul de TVA este RO30991452. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2/1619/2019, iar codul EUID este ROONRC.J2/1619/2019.
Unde are sediul KAY MONKEY S.R.L.?
Sediul social al firmei KAY MONKEY S.R.L. este în 401, Oraș Pecica, Arad, județul Arad, cod poștal 317235, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KAY MONKEY S.R.L.?
Activitatea principală a firmei KAY MONKEY S.R.L. este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat”, cod CAEN 4621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată KAY MONKEY S.R.L.?
KAY MONKEY S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KAY MONKEY S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 257). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are KAY MONKEY S.R.L.?
În 2025, KAY MONKEY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5,7 mil lei și o pierdere netă de 197 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KAY MONKEY S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. KAY MONKEY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.