JUR CONSTRUCT SRL
Str. MARGARETELOR, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 415 mii lei, 6 angajați.
Despre JUR CONSTRUCT SRL
JUR CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 1993 cu numărul J1993001993323 și codul unic de înregistrare (CUI) 5163513, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de demolare a construcțiilor” (cod CAEN 4311). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+441% față de 2024), un profit net de 415 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,1 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 5163513
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001993323
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 noiembrie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001993323
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.11.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 415 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 510 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 36,8%
- Cifră / angajat
- 188 mii lei
+441% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9,8 mil | 4,4 mil | 6,1 mil | 3,1 mil | 1,3 mil | 3,1 mil | 903 mii | 535 mii | 209 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 10,3 mil | 4,7 mil | 6,7 mil | 2,7 mil | 1,2 mil | 2,9 mil | 1 mil | 933 mii | 563 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 9,3 mil | 3,4 mil | 5,6 mil | 2 mil | 926 mii | 1,9 mil | 1 mil | 883 mii | 553 mii | 708 mii |
| Profit / pierdere brută | 1 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 652 mii | 316 mii | 1,1 mil | 24 mii | 50 mii | 11 mii | 427 mii |
| Profit / pierdere netă | 884 mii | 1,1 mil | 1 mil | 564 mii | 304 mii | 1 mil | 15 mii | 43 mii | 8.375 | 415 mii |
| Număr mediu de angajați | 24 | 21 | 20 | 15 | 13 | 13 | 8 | 8 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 543 mii | 484 mii | 777 mii | 450 mii | 407 mii | 370 mii | 333 mii | 328 mii | 328 mii | 328 mii |
| Active circulante | 2,7 mil | 2 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | 545 mii | 722 mii | 1,3 mil | 723 mii | 583 mii | 367 mii | 486 mii | 734 mii | 1 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 2 mil | 687 mii | 256 mii | 98 mii | 280 mii | 617 mii | 85 mii | 187 mii | 44 mii | 400 mii |
| casa și conturi la bănci | 93 mii | 576 mii | 396 mii | 702 mii | 652 mii | 1 mil | 781 mii | 255 mii | 545 | 167 mii |
| Cheltuieli în avans | 990 | 705 | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 2,2 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil | 993 mii | 550 mii | 443 mii | 357 mii | 510 mii |
| Capitaluri proprii | 988 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 957 mii | 907 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 5.300 | 5.300 | 5.300 | 5.300 | 5.300 | 5.300 | 5.300 | 5.300 | 5.300 | 5.300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 7 în județul Sibiu și locul 79 din 280 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4311 – Lucrări de demolare a construcțiilor.
Firme similare din județul Sibiu
- LAUCAS SRL · Păucea (com. Blăjel)1,4 mil lei · 9 ang.
- BIANDRA BAR SRL · Sibiu928 mii lei · 2 ang.
- LIA EXPERT DEMOLARI S.R.L. · Agnita691 mii lei · 2 ang.
- MHS DEMOLARI S.R.L. · Sibiu370 mii lei · 1 ang.
- TRANS BULDO SRL · Șelimbăr109 mii lei · 1 ang.
- TRIERER ABBRUCHSERVICE LACATUS S.R.L. · Mediaș3.817 lei · 1 ang.
- SATUL DE VACANȚĂ FANTASIA VILLAGE S.R.L. · Sibiu0 lei · 0 ang.
- CONSTRUCTII STOICA S.R.L. · Dumbrăveni0 lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4311 – Lucrări de demolare a construcțiilor
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre JUR CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei JUR CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JUR CONSTRUCT SRL este 5163513, iar codul de TVA este RO5163513. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001993323, iar codul EUID este ROONRC.J1993001993323.
Unde are sediul JUR CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei JUR CONSTRUCT SRL este în Str. MARGARETELOR, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JUR CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei JUR CONSTRUCT SRL este „Lucrări de demolare a construcțiilor”, cod CAEN 4311.
Când a fost înființată JUR CONSTRUCT SRL?
JUR CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 1993, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JUR CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 217). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are JUR CONSTRUCT SRL?
În 2025, JUR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 415 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JUR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. JUR CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.