JPL ROMANIA SRL
COCULESCU NICOLAE, ASTRONOM, et. 2, ap. 14, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 108 mii lei, pierdere netă 1,2 mil lei, 4 angajați.
Despre JPL ROMANIA SRL
JPL ROMANIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2014 cu numărul J2014014007407 și codul unic de înregistrare (CUI) 33864801, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente” (cod CAEN 4664). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 108 mii lei (-93% față de 2024), o pierdere netă de 1,2 mil lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,6 mil lei la 108 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 33864801
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014014007407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 decembrie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014014007407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 18.02.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 108 mii lei
- Pierdere netă
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 2,5 mil lei
- Datorii
- 81 mii lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- -1.068,3%
- Cifră / angajat
- 27 mii lei
-93% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 93% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 835 mii | 3,4 mil | 5,7 mil | 5,4 mil | 2,8 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 108 mii |
| Venituri totale | 908 mii | 3,9 mil | 11,6 mil | 14,9 mil | 3,2 mil | 5,5 mil | 7,6 mil | 3,5 mil | 602 mii | 490 mii |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 4,3 mil | 9,8 mil | 12,1 mil | 4,2 mil | 4,5 mil | 5,7 mil | 3 mil | 837 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | -319 mii | -361 mii | 1,8 mil | 2,8 mil | -959 mii | 1 mil | 1,9 mil | 483 mii | -235 mii | -1,2 mil |
| Profit / pierdere netă | -330 mii | -369 mii | 1,5 mil | 2,4 mil | -959 mii | 979 mii | 1,8 mil | 417 mii | -235 mii | -1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 |
| Active imobilizate | 4 mil | 6,2 mil | 7,1 mil | 3,5 mil | 2,3 mil | 1,1 mil | 350 mii | 193 mii | 798 mii | 459 mii |
| Active circulante | 117 mii | 1,1 mil | 6,8 mil | 12,8 mil | 8,5 mil | 4,4 mil | 6,2 mil | 5,2 mil | 4,3 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | — | 38 mii | 56 mii | 85 mii | 110 mii | 133 mii | 127 mii | 137 mii | 140 mii | 175 mii |
| creanțe | 74 mii | 638 mii | 6,6 mil | 12,6 mil | 8,1 mil | 4,1 mil | 5,2 mil | 2,6 mil | 553 mii | 402 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 447 mii | 202 mii | 144 mii | 306 mii | 172 mii | 857 mii | 2,5 mil | 3,6 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli în avans | 3.579 | 1.761 | 21 mii | 20 mii | 20 mii | 27 mii | 39 mii | 43 mii | 63 mii | 53 mii |
| Datorii | 4,5 mil | 8 mil | 13,1 mil | 13,1 mil | 8,6 mil | 2,4 mil | 1,6 mil | 34 mii | 34 mii | 81 mii |
| Venituri în avans | 6.691 | 30 mii | 56 mii | 6.389 | 5.346 | 10 mii | 28 mii | 12 mii | 14 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | -371 mii | -740 mii | 798 mii | 3,2 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 5 mil | 5,4 mil | 5,1 mil | 2,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 8.800 | 8.800 | 8.800 | 8.800 | 8.800 | 8.800 | 8.800 | 8.800 | 8.800 | 8.800 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 403 din 435 în județul București și locul 1.279 din 1.420 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente.
Firme similare din județul București
- PROSYSTEM PRINT UTILAJE TIPOGRAFICE SRL · București Sector 3120 mii lei · 0 ang.
- MGV SERVICOM SRL · București Sector 6114 mii lei · 4 ang.
- GERMAN STORE SRL · București Sector 6105 mii lei · 0 ang.
- REXIM RAIL S.R.L. · București Sector 3100 mii lei · 1 ang.
- CK SAFETY & AUTOMATION SRL · București Sector 699 mii lei · 1 ang.
- WOSPAD INTERNATIONAL S.R.L. · București Sector 298 mii lei · 0 ang.
- TRUST CONCEPT IDEAS S.R.L. · București Sector 394 mii lei · 1 ang.
- MULTICAR TRUCK SRL · București Sector 689 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Întrebări frecvente despre JPL ROMANIA SRL
Care este CUI-ul firmei JPL ROMANIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JPL ROMANIA SRL este 33864801, iar codul de TVA este RO33864801. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014014007407, iar codul EUID este ROONRC.J2014014007407.
Unde are sediul JPL ROMANIA SRL?
Sediul social al firmei JPL ROMANIA SRL este în COCULESCU NICOLAE, ASTRONOM, et. 2, ap. 14, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JPL ROMANIA SRL?
Activitatea principală a firmei JPL ROMANIA SRL este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente”, cod CAEN 4664.
Când a fost înființată JPL ROMANIA SRL?
JPL ROMANIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2014, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JPL ROMANIA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru JPL ROMANIA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are JPL ROMANIA SRL?
În 2025, JPL ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 108 mii lei și o pierdere netă de 1,2 mil lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JPL ROMANIA SRL plătitoare de TVA?
Da. JPL ROMANIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.