JOYA SHOES CONCEPT SRL
OLTENIȚEI, et. 1, Oraș Popești Leordeni, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 15 mil lei, profit net 6,3 mil lei, 8 angajați.
Despre JOYA SHOES CONCEPT SRL
JOYA SHOES CONCEPT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2016 cu numărul J2016001504238 și codul unic de înregistrare (CUI) 35928626, cu sediul în Popești Leordeni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15 mil lei (-10% față de 2024), un profit net de 6,3 mil lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9,4 mil lei la 15 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 35928626
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016001504238
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 aprilie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016001504238
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.09.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15 mil lei
- Profit net
- 6,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 37,2 mil lei
- Datorii
- 50,8 mil lei
- Active totale
- 88 mil lei
- Marjă netă
- 42,2%
- Cifră / angajat
- 1,9 mil lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 141 mii | 373 mii | 3,6 mil | 14,9 mil | 93 mii | 9,4 mil | 262 mii | 42,5 mil | 16,7 mil | 15 mil |
| Venituri totale | 196 mii | 373 mii | 9,7 mil | 18,6 mil | 10,2 mil | 18,4 mil | 12,6 mil | 54,3 mil | 56,3 mil | 21,1 mil |
| Cheltuieli totale | 178 mii | 321 mii | 8,2 mil | 13,6 mil | 7,9 mil | 15,5 mil | 13,3 mil | 38 mil | 42,6 mil | 13,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 53 mii | 1,5 mil | 5 mil | 2,3 mil | 3 mil | -694 mii | 16,3 mil | 13,7 mil | 7,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 42 mii | 1,5 mil | 4,3 mil | 2 mil | 2,8 mil | -694 mii | 13,9 mil | 11,9 mil | 6,3 mil |
| Număr mediu de angajați | — | — | 4 | 3 | 3 | 8 | 6 | 5 | 6 | 8 |
| Active imobilizate | 223 | 1,7 mil | 1.910 | 2,2 mil | 619 mii | 484 mii | 502 mii | 230 mii | 936 mii | 53,8 mil |
| Active circulante | 107 mii | 35 mii | 8 mil | 3,8 mil | 17,4 mil | 21,3 mil | 36,8 mil | 38 mil | 76,3 mil | 34 mil |
| din care stocuri | 89 mii | 18 mii | 7,1 mil | 191 mii | 16,1 mil | 19,5 mil | 34,1 mil | 34,5 mil | 55,6 mil | 25,5 mil |
| creanțe | 8.579 | 14 mii | 853 mii | 1,2 mil | 972 mii | 1,1 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 18,2 mil | 7,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 9.721 | 3.121 | 16 mii | 2,5 mil | 347 mii | 759 mii | 217 mii | 657 mii | 2,5 mil | 961 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 946 | 1.135 | 1.234 | 472 mii | 220 mii | 212 mii |
| Datorii | 93 mii | 1,6 mil | 5,6 mil | 1,7 mil | 11,9 mil | 15,9 mil | 32,2 mil | 19,7 mil | 46,6 mil | 50,8 mil |
| Venituri în avans | — | 79 mii | 895 mii | — | 3,1 mil | 100 mii | 73 mii | — | — | 53 mii |
| Capitaluri proprii | 14 mii | 56 mii | 1,5 mil | 4,3 mil | 3 mil | 5,8 mil | 5,1 mil | 19 mil | 30,9 mil | 37,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 1.161 în județul Ilfov și locul 897 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Ilfov
- HIGH TECH ENERGY S.R.L. · Ștefăneștii De Jos15,7 mil lei · 15 ang.
- MARIO CREW SRL · Tunari15,3 mil lei · 70 ang.
- CD TIMPURI NOI DEVELOPMENT S.R.L. · Fundeni (com. Dobroești)15 mil lei · 1 ang.
- ROTA GLOBAL CONSTRUCTION S.R.L. · Voluntari14,9 mil lei · 46 ang.
- SCHLICHT.ING S.R.L. · Voluntari14,8 mil lei · 67 ang.
- DMD HOME FACTORY S.R.L. · Popești Leordeni14,7 mil lei · 4 ang.
- PRO CONFORT WINDOWS SRL · Afumați14,6 mil lei · 26 ang.
- D. R. SOLUTIONS CONCEPT S.R.L. · 1 Decembrie14,3 mil lei · 34 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 6422 Activități ale canalelor de finanțare
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Întrebări frecvente despre JOYA SHOES CONCEPT SRL
Care este CUI-ul firmei JOYA SHOES CONCEPT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JOYA SHOES CONCEPT SRL este 35928626, iar codul de TVA este RO35928626. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001504238, iar codul EUID este ROONRC.J2016001504238.
Unde are sediul JOYA SHOES CONCEPT SRL?
Sediul social al firmei JOYA SHOES CONCEPT SRL este în OLTENIȚEI, et. 1, Oraș Popești Leordeni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JOYA SHOES CONCEPT SRL?
Activitatea principală a firmei JOYA SHOES CONCEPT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JOYA SHOES CONCEPT SRL?
JOYA SHOES CONCEPT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JOYA SHOES CONCEPT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 383). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are JOYA SHOES CONCEPT SRL?
În 2025, JOYA SHOES CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 15 mil lei și un profit net de 6,3 mil lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JOYA SHOES CONCEPT SRL plătitoare de TVA?
Da. JOYA SHOES CONCEPT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.