JOVINEX SRL
Str. CIRESULUI, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 305 mii lei, profit net 19 mii lei, 1 angajați.
Despre JOVINEX SRL
JOVINEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 mai 2006 cu numărul J2006000445117 și codul unic de înregistrare (CUI) 18709910, cu sediul în Reșița, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 305 mii lei (+39% față de 2024), un profit net de 19 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 125 mii lei la 305 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 18709910
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000445117
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 mai 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000445117
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 305 mii lei
- Profit net
- 19 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 173 mii lei
- Datorii
- 166 mii lei
- Active totale
- 339 mii lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 305 mii lei
+39% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 56 mii | 209 mii | 49 mii | 137 mii | 205 mii | 125 mii | 128 mii | 186 mii | 220 mii | 305 mii |
| Venituri totale | 56 mii | 209 mii | 49 mii | 137 mii | 205 mii | 125 mii | 128 mii | 189 mii | 220 mii | 305 mii |
| Cheltuieli totale | 40 mii | 159 mii | 94 mii | 162 mii | 184 mii | 136 mii | 104 mii | 130 mii | 142 mii | 284 mii |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | 50 mii | -45 mii | -25 mii | 21 mii | -10 mii | 24 mii | 59 mii | 78 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | 15 mii | 47 mii | -46 mii | -26 mii | 19 mii | -12 mii | 23 mii | 57 mii | 76 mii | 19 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 26 mii | 19 mii | 14 mii | 9.239 | 4.458 | 2.343 | 98 mii | 95 mii | 98 mii | 93 mii |
| Active circulante | 52 mii | 79 mii | 119 mii | 178 mii | 48 mii | 157 mii | 96 mii | 168 mii | 248 mii | 246 mii |
| din care stocuri | 50 mii | 47 mii | 117 mii | 171 mii | 36 mii | 77 mii | 80 mii | 116 mii | 207 mii | 229 mii |
| creanțe | 990 | 31 mii | 650 | 866 | 11 mii | 79 mii | 15 mii | 30 mii | 19 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 645 | 675 | 1.248 | 5.974 | 723 | 1.590 | 1.239 | 22 mii | 22 mii | 154 |
| Datorii | 65 mii | 38 mii | 118 mii | 199 mii | 45 mii | 164 mii | 175 mii | 186 mii | 192 mii | 166 mii |
| Capitaluri proprii | 13 mii | 61 mii | 15 mii | -11 mii | 7.654 | -4.039 | 19 mii | 76 mii | 154 mii | 173 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 114 în județul Caraș-Severin și locul 4.485 din 9.974 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- AL PREST FAN S.R.L. · Reșița315 mii lei · 5 ang.
- COREX GRUP SRL · Reșița305 mii lei · 2 ang.
- IULIANASTA REIFEN SERVICE S.R.L. · Caransebeș301 mii lei · 3 ang.
- AUTO MECANIC DOMAN S.R.L. · Doman (mun. Reșița)300 mii lei · 2 ang.
- ROBYDEN WASH CAR SRL · Buchin296 mii lei · 2 ang.
- BBA BETTER INJECTORS S.R.L. · Caransebeș292 mii lei · 2 ang.
- KIMPREST 2025 S.R.L. · Caransebeș284 mii lei · 2 ang.
- SARAH-DERBAC SERVCOM SRL · Reșița282 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre JOVINEX SRL
Care este CUI-ul firmei JOVINEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JOVINEX SRL este 18709910. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000445117, iar codul EUID este ROONRC.J2006000445117.
Unde are sediul JOVINEX SRL?
Sediul social al firmei JOVINEX SRL este în Str. CIRESULUI, Municipiul Reșița, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JOVINEX SRL?
Activitatea principală a firmei JOVINEX SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JOVINEX SRL?
JOVINEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 mai 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JOVINEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 621). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are JOVINEX SRL?
În 2025, JOVINEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 305 mii lei și un profit net de 19 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JOVINEX SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, JOVINEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.