JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.
Sat Știuca, Comuna Știuca, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 347 mii lei, pierdere netă 3.252 lei, 5 angajați.
Despre JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.
JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2022 cu numărul J2022000289357 și codul unic de înregistrare (CUI) 45527770, cu sediul în Știuca, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 347 mii lei (+21% față de 2024), o pierdere netă de 3.252 lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 210 mii lei la 347 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 iunie 2026.
Date de identificare
- CUI
- 45527770
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022000289357
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2022
- EUID
- ROONRC.J2022000289357
- Cod poștal
- 307400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 09.06.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Lugoj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 347 mii lei
- Pierdere netă
- 3.252 lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- -51 mii lei
- Datorii
- 87 mii lei
- Active totale
- 36 mii lei
- Marjă netă
- -0,9%
- Cifră / angajat
- 69 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (242%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 210 mii | 285 mii | 287 mii | 347 mii |
| Venituri totale | 210 mii | 285 mii | 287 mii | 347 mii |
| Cheltuieli totale | 253 mii | 296 mii | 273 mii | 344 mii |
| Profit / pierdere brută | -43 mii | -11 mii | 14 mii | 2.733 |
| Profit / pierdere netă | -45 mii | -14 mii | 11 mii | -3.252 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 5 |
| Active circulante | 65 mii | 29 mii | 8.859 | 36 mii |
| creanțe | 49 mii | — | — | 6.472 |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 29 mii | 8.859 | 30 mii |
| Datorii | 111 mii | 88 mii | 57 mii | 87 mii |
| Capitaluri proprii | -45 mii | -59 mii | -48 mii | -51 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 457 din 930 în județul Timiș și locul 10.404 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Timiș
- AMM MALI EXPERT SRL · Sânandrei354 mii lei · 1 ang.
- RIGIPSMASTER S.R.L. · Sânmihaiu Român (com. Sânmihaiu Roman)346 mii lei · 1 ang.
- INTELCONST ENERGY AG S.R.L. · Lugoj346 mii lei · 1 ang.
- TRIO CONSTRUCT TEAM S.R.L. · Orțisoara344 mii lei · 1 ang.
- SAS TIM S.R.L. · Timișoara344 mii lei · 1 ang.
- IMA CONSTRUCT SRL · Timișoara342 mii lei · 3 ang.
- AST HOMES S.R.L. · Timișoara342 mii lei · 6 ang.
- NDBOK CONSTRUCT S.R.L. · Carani (com. Sânandrei)342 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. este 45527770, iar codul de TVA este RO45527770. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022000289357, iar codul EUID este ROONRC.J2022000289357.
Unde are sediul JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. este în Sat Știuca, Comuna Știuca, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.?
JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 983). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 347 mii lei și o pierdere netă de 3.252 lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. JONMATIOS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 9 iunie 2026. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.