Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare18 ani pe piață

JON PRESTSERV SRL

CUI 23939249J12/2315/2008

Sat Râșca, Comuna Râsca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 132 mii lei, profit net 3.919 lei, 1 angajați.

Despre JON PRESTSERV SRL

JON PRESTSERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2008 cu numărul J12/2315/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23939249, cu sediul în Râșca (com. Râsca), județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 132 mii lei (-61% față de 2024), un profit net de 3.919 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 373 mii lei la 132 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
23939249
Nr. Registrul Comerțului
J12/2315/2008
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 mai 2008
EUID
ROONRC.J12/2315/2008
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 29.05.2008

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
13.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
132 mii lei

-61% față de 2024

Profit net
3.919 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-776 mii lei
Datorii
781 mii lei
Active totale
5.198 lei
Marjă netă
3%
Cifră / angajat
132 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (15025%); cifra de afaceri a scăzut cu 61% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 637.342 lei; pierdere netă 142.207 lei20162017: cifra de afaceri 702.511 lei; pierdere netă 164.801 lei20172018: cifra de afaceri 379.645 lei; pierdere netă 121.851 lei20182019: cifra de afaceri 373.036 lei; pierdere netă 133.722 lei20192020: cifra de afaceri 4.000 lei; pierdere netă 56.290 lei20202021: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 20.790 lei20212022: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 12.384 lei20222023: cifra de afaceri 113.995 lei; pierdere netă 5.315 lei20232024: cifra de afaceri 342.299 lei; profit net 1.312 lei20242025: cifra de afaceri 132.125 lei; profit net 3.919 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă637 mii703 mii380 mii373 mii4.000——114 mii342 mii132 mii
Venituri totale638 mii752 mii462 mii463 mii12 mii00114 mii342 mii147 mii
Cheltuieli totale780 mii909 mii579 mii592 mii68 mii21 mii12 mii119 mii339 mii137 mii
Profit / pierdere brută-142 mii-157 mii-117 mii-129 mii-56 mii-21 mii-12 mii-5.3152.9989.682
Profit / pierdere netă-142 mii-165 mii-122 mii-134 mii-56 mii-21 mii-12 mii-5.3151.3123.919
Număr mediu de angajați553211—121
Active imobilizate285 mii252 mii226 mii71 mii61 mii39 mii32 mii32 mii9.8712.550
Active circulante140 mii147 mii207 mii158 mii65 mii52 mii52 mii78 mii86 mii2.648
creanțe128 mii144 mii207 mii157 mii65 mii52 mii52 mii69 mii82 mii2.647
casa și conturi la bănci12 mii2.705746909-155——9.1314.5051
Cheltuieli în avans—2.100————————
Datorii690 mii832 mii986 mii915 mii869 mii855 mii860 mii891 mii876 mii781 mii
Capitaluri proprii-266 mii-431 mii-553 mii-686 mii-743 mii-763 mii-776 mii-781 mii-780 mii-776 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 119 din 209 în județul Cluj și locul 1.424 din 2.379 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4312 – Lucrări de pregătire a terenului.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre JON PRESTSERV SRL

Care este CUI-ul firmei JON PRESTSERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JON PRESTSERV SRL este 23939249, iar codul de TVA este RO23939249. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2315/2008, iar codul EUID este ROONRC.J12/2315/2008.

Unde are sediul JON PRESTSERV SRL?

Sediul social al firmei JON PRESTSERV SRL este în Sat Râșca, Comuna Râsca, Cluj, Râșca (com. Râsca), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are JON PRESTSERV SRL?

Activitatea principală a firmei JON PRESTSERV SRL este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată JON PRESTSERV SRL?

JON PRESTSERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma JON PRESTSERV SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru JON PRESTSERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râșca (com. Râsca) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are JON PRESTSERV SRL?

În 2025, JON PRESTSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 132 mii lei și un profit net de 3.919 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este JON PRESTSERV SRL plătitoare de TVA?

Da. JON PRESTSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.

Explorează